אודי סגל וענת דוידוב

"מתגעגע לצוק איתן, איפה הנחישות?"

ראש עיריית שדרות אלון דוידי תקף את תגובת הממשלה לירי: "מאמצת מדיניות חסינות למחבלים" • על רה"מ: "טועה טעות חמורה, מציע לו לחזור לספרים שכתב"


"הגיע הזמן להפסיק עם מכבסת המילים. אם יש מטרות ברורות וידועות, יש לפעול ולטפל בהן. 22 רקטות נורו לשדרות וליישובי העוטף במטרה לרצוח אזרחים ישראלים, אי אפשר להמשיך עם האיפוק. אני שוב קורא לראש הממשלה, לשר הביטחון ולקבינט לחסל את ראשי החמאס והג'יהאד. אנחנו פועלים במקומות הרבה יותר רחוקים, אבל קילומטר מכאן לא עושים מספיק כדי למנוע את הירי והניסיון לרצוח ישראלים".

במילים נוקבות אלה, תקף ראש עיריית שדרות אלון דוידי את התגובה הרפה, לדבריו, של הצמרת הביטחונית, נוכח ירי הרקטות לעוטף עזה ויישובי הדרום במהלך היממה האחרונה. בשיחתו עם ענת דוידוב וניסים משעל, הגיב לדברים. "הג'יהאד וחמאס שולטים בכל מה שקורה באזור שלנו בחודשים האחרונים מכיוון שהממשלה מאמצת מדיניות של נתינת חסינות למחבלים, אף מחבל לא משלם בחייו ואף ראש חמאס וג'יהאד לא משלם שום מחיר על ההוראה להרוג אותנו", טען. "ממשלת ישראל טומנת את ראשה באדמה. כשמישהו יורה על מנת להרוג אותי ואת התושבים, המינימום הנכון הוא לנטרל את האיום ולהרוג אותו. זה לא קורה". 

"איזה מסר מקבל מנהיג איראני שמגיע לסוריה?", שאל. "הממשלה שותקת ולא מסוגלת לקבל החלטה פשוטה להחריף את התגובה ולפגוע בתושבים. מה יקרה מחר בבוקר וביום ירושלים? אמרתי לרה"מ לפני שבועיים שאני מתגעגע לצוק איתן, איפה הנחישות שהייתה אז, 50 יום התושבים היו בממ"דים אבל היה להם מורל בשמיים, הם ידעו שהם חלק ממאבק ופגיעה בתשתיות הטרור ובראשי החמאס והג'יהאד, וקיבלנו שקט לשנתיים וחצי". 

"אני לא מבין את הממשלה שלי"

כיצד צריכה להיראות מדיניות הממשלה? בדבריו, השיב דוידי: "צריך מבצע שממשלת ישראל תיזום לטווח ארוך, לא להיגרר. אנחנו משותקים. אלא אם כן הממשלה אומרת שהתושבים ימשיכו לסבול ולהתעסק בפוסט טראומה. ביטחון זה הדבר הבסיסי ביותר שרה"מ צריך להעניק לתושבים. זו מדיניות רופסת. אני נמצא במצב של מבוכה ואני לא מבין את הממשלה שלי". 

בסיום, העביר ראש עיריית שדרות מסר לרה"מ, ואמר: "אתה טועה טעות חמורה כשאתה מאמץ את המדיניות של לאפשר למחבלים להמשיך לחיות, היא נותנת למחבלים ביטוח חיים. המדיניות הזו לא תוביל אותנו לשום ביטחון. מציע לו לחזור לקרוא את הספרים שהוא כתב". 

עריכה: מיכל קדוש 

03/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון דוידי
אלון דוידי  |  צילום: יוסי זליגר/פלאש90
Paris