אודי סגל וענת דוידוב

"סומכים על הממשלה, אך זה הולך ונשחק"

ח"כ דבי ביטון, תושבת שדרות, הזדעקה נוכח המציאות הכמעט יומיומית של תושבי הדרום ודרשה שינוי: "למה לא נותנים מכה? מוכנים להישאר ימים במקלטים"


"בזמן שרוב ילדי מדינת ישראל ישנו בחדרם במקום המוכר והטבעי. נכדיי שוב ימצאו עצמם ישנים בממ"ד ויהיו שבויים בגחמותיו של ארגון טרור.איך יעבור הלילה? זו המציאות שלנו תושבי שדרות והעוטף. השקט הופר, מתגעגעים לשפיות בתקופת ממשלת לפיד". 

כך כתבה חברת הכנסת דבי ביטון (יש עתיד), תושבת שדרות, בחשבון הטוויטר שלה, זאת בביקורת על התנהלות הממשלה עם המציאות היומיומית של תושבי הדרום נוכח טפטופי הירי מעזה חדשות לבקרים. בשיחתה עם ענת דוידוב וניסים משעל, הגיבה לדברים. 

"קיבלתי שיחה, הייתי בפגישה ולא הסתכלתי בטלפון. לא ידעתי מה קורה. ואז בתי שאלה אותי מה נשמע בעדינות, ופתאום היא שולחת לי סרטון ואומרת שהיא צריכה לרוץ כי יש צבע אדום", סיפרה על רגעי המתח שחוותה אתמול בעקבות הירי. "נכנסתי קצת להיסטריה כי הבנתי שהיא לא במיגונית. זה תפס אותה לא מוכנה. לראות את זה כשאני רחוקה וצריכה להגיע הביתה הייתה מטרידה מאוד, משנולדתי אני בשדרות, 57 שנים. גם אם זה היה קורה בתל אביב, החוויה הראשונית לא דומה למי שחי את זה, הטראומה מחלחלת, זה מה שנקרא פוסט טראומה. אנו צריכים להתנהל בשגרה שהיא לא שגרה, כל יום אנחנו דרוכים. אתה מרגיש נינוח רק כשאתה יוצא מהגבולות הללו, וזה הזוי כי אנחנו בישראל". 

"לפני כמה חודשים בממשלת בנט לפיד עשו עבודה נפלאה", תקפה. "עכשיו שומעים על הפסקת אש. אנחנו כמה חודשים חוטפים טפטופים, כשרק ראו את חוט בלון התבערה בממשלה הקודמת חטפו, כך אתה יוצר הרתעה. אם אני מורידה את כובע הח"כ, איך אומרים שהילדים חוזרים לשגרה? היום בתי תקבל טופס בחינת בגרות כמו בת"א וירושלים, והיא עם המצב שחוותה צריכה להיבחן כמו כל תלמיד. זה אבסורד. אין בזה שום היגיון". 

בסיום, הבהירה ח"כ ביטון: "אנו סומכים על הממשלה, אך לדאבוני זה הולך ונשחק. אנחנו לא מוותרים על המקום שלנו, לא אמצא את עצמי בשום מקום אחר. אנחנו סומכים שיגנו עלינו, אבל אני לא יודעת כמה זה יישאר. כשאני נוסעת לכנסת, יש לי שלווה מטורפת, פתאום אני לא צריכה לחשוב שזה עלול לקרות כל שנייה. לא יעלה על הדעת שלא נחיה במקום שפוי. תושבים ימנים ומצביעי ביבי אומרים שבממשלה הקודמת הכל התנהל בצורה מופתית. למה זה לא קורה? למה לא נותנים מכה? אנו מוכנים להישאר ימים שלמים במקלטים". 

עריכה: מיכל קדוש 

03/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דבי ביטון
דבי ביטון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris