בן כספית ואריה אלדד

"רואים פעם אחר פעם שהמדיניות של ממשלת ימין על מלא לא מתממשת"

ח"כ יצחק קרויזר (עוצמה יהודית) תקף את התנהלות הממשלה מול ירי הרקטות ברצועה • עוד תמך בקריאת בן גביר כי מפלגתם לא תשתתף בהצבעות


על רקע הקרע בין מפלגות הקואליציה, זאת באשר להתנהלות הממשלה אל ירי הרקטות הרב אל עבר ישראל, בעת ביקורו בעוטף עזה, ח"כ אלמוג כהן ממפלגת עוצמה יהודית ספג צעקות מתושבי הדרום בטענה כי לא מימשו את הבטחותיהם לשמירה על הביטחון האישי והלאומי. עוד קרא השר לביטחון לאומי כי במידה והתנהלות הממשלה אל הטרור אל תשתנה, מפלגתו לא תגיע להצבעות. בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm, ח"כ יצחק קרויזר (עוצמה יהודית), הגיב לדברים. 

"הציבור במדינת ישראל בחר בממשלת ימין על מלא. עוצמה יהודית הגיעה עם מטרות מאוד ברורות, שידועות לכם ולבוחרים, ולצערי הרב אנחנו רואים פעם אחר פעם שהמדיניות של ממשלת ימין על המלא לא מתממשת", תקף ח"כ קויזר. "כרגע הרפורמה המשפטית אנחנו מרגישים את הניסיון למסמס אותה, אנחנו רואים חוסר תגובה לירי מרצועת עזה, ואנחנו אמרנו לראש הממשלה - עוצמה יהודית באה עם מטרה מסוימת לממשלה הזו, בוחרי הימין מבקשים לראות שינוי מדיניות ואנחנו לא מקבלים את זה. אמרנו בצורה ברורה, אם אנחנו כסממן ימני בממשלה לא מתאימים לך, תפטר אותנו ותודיע לציבור שאתה בוחר בממשלת מרכז, ליכוד ושמאל או איך שתרצו לכנות את אותה ממשלה".

עוד טען חבר הכנסת כי "תושבי הדרום פה הזמינו אותנו להגיע לכאן לשדרות, לנתיבות, לאופקים, ליישובים סביב עוטף ישראל, והם אומרים 'חברים יקרים, ביקשנו לראות ממשלה שמגיבה אחרת. אנחנו מוכנים לשבת בממ"ד כמה זמן שצריך ובלבד שאם אנחנו לא ישנים בלילה ברצועת עזה לא ישנים בלילה. אנחנו רוצים לראות שהצבא פוגע פגיעה קשה, שהמחיר בירי לדרום יש לו מחיר כבד'. הם מוכנים לספוג את זה. זה גם של מצביעי הליכוד ומפלגות הימין".

בתגובה לדבריו תהו צמד המגישים מדוע הם עצמם לא מתפטרים מתפקידם בממשלה, וח"כ קויזר הבהיר: "הציבור מבקש לראות ממשלת ימין ואנחנו חלק ממנה, וגם ראש הממשלה שמוביל את הממשלה אמור להיות חלק ממנה ולהוביל את המדיניות עם המנדט שהוא קיבל מהציבור - תפיסת עבודה אחרת כפי שנדרש ממנו. אנחנו לא מפילים את הממשלה הזו אבל גם לא נשתתף בהצבעות שאתה צריך את האצבעות שלנו, אנחנו לא נמצאים שם סתם".

"אנחנו נמצאים כדי להביא תפיסה אחרת, דרישות אחרות, לקיים את המנדט שהציבור שלח אותנו. ולראייה, עד היום ראש הממשלה לא מזמין את השר בן גביר לדיונים שהוא נדרש להזמין אותו, וגם כשהוא כן מזמין דעתו לא נספרת וזה מרגיש כאילו סיכום הדיון הונח מראש. אין שום סיבה לא לגבות מחיר כבד, לא התקפלנו כשאותו מחבל שבת רעב ואין סיבה להתקפל עכשיו אל מול הירי הנוראי הזה. לא צריכים להמשיך לשלם את המחיר הזה", הדגיש.

"2 מיליון אזרחים ביקשו לראות ממשלת ימים עם ביצוע של ההבטחות"

בהמשך, תהה כספית כיצד הממשלה הקודם הצליחה להשיג שקט רחב יותר מאשר הנוכחית, והוסיף כי "אולי בעצם אנחנו מקבלים פה את ההוכחה הסופית שאין דבר כזה ממשלת ימין על מלא? יש מיליון ואחד שיקולים, אתה מוגבל וצריך לעשות רק דברים נכונים". ח"כ קרויזר התרעם: "אני לא קונה את מה שאתה אומר, כי איומים תמיד יהיו עלינו. המזרח התיכון לא יקבל את העם היהודי שיושב בציון, ואיומים תמיד יהיו עלינו. לכן אנחנו לא אמורים להתקפל בפני זה או לשקול את השיקולים האם להבליג נקודתית ולחפש לעצמנו סיבות. יש לנו אויבים שצריכים להבין שהפגיעה במדינת ישראל יש לה מחיר. כנראה שיש את האפשרות הזו ולכן אנחנו דורשים ואומרים לראש הממשלה - היו פה מעל 2 מיליון אזרחים שביקשו לראות ממשלת ימין עם תפיסת עבודה אחרת, תגובה אחרת, עם ביצוע של ההבטחות".

"אפשר להגיב לאירועים מרצועת עזה ולא להיגרר לאירוע רב זירתי, אבל כשהצד השני מבין שפעם אחת אתה לא מגיב, בפעם השנייה אתה לא מגיב אז הוא יודע שגם בפעם השלישית לא תגיב", ביקר. "וזה ברור פה לכל תושבי הדרום שהסבב הבא הוא לא שאלה האם אלא שאלה של מתי. ראש הממשלה, יש לך את המנדט המלא, 64 מנדטים מבקשים שתנהל את הממשלה הזו בצורה של ימין, בצורה של תגובה חריפה, לגבות מחירים כבדים. כאשר אתה עומד ברורה ונחרצת מול האויב, האויב מוריד את הראש".

כמו כן, כאשר נשאל האם הוא רואה סכנה לשלמות הקואליציה, השיב בנחרצות: "הכדור בידיים של ראש הממשלה. הוא יודע שעוצמה יהודית עם תפיסת העולם שלה והמנדט שהיא קיבלה מהבוחרים וגם הבוחרים שלו, של הליכוד, מבקשים לראות משהו אחר. ולכן השר אמר בצורה מאוד ברורה - כשאנחנו נראה שהמדיניות משתנה אנחנו חוזרים. עד שראש הממשלה לא יחליט להכיל ממשלת ימין על מלא עם ביצועים של ממשלת ימין אנחנו לא נשתתף בהצבעות".

"עוד מעט תקציב, אתם תפילו את הממשלה", ציין פרופ' אלדד, וח"כ קרויזר סיכם: "אז ראש הממשלה זה בידיים שלו. הוא צריך להחליט, או שהוא מודיע לציבור שהציבור היקר שבחר ממשלת ימין יקבל ממשלת מרכז שמאל בראשות בנימין נתניהו או ממשלת ימין כפי שיש כרגע, והממשלה הזו תחזור ותמלא את ימיה".

עריכה: שני רומנו

03/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יצחק קרויזר
יצחק קרויזר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris