ינון מגל ובן כספית

"לא מתבייש - מי שצריך להתבייש זה אותו ערוץ"

ח"כ אלמוג כהן תקף את הפצת הקלטתו משדרות בזמן ריאיון: "אני גאה על כך" • הוסיף: "הייתי אומר את זה עוד אלף פעם" • ב'חדשות 13' בחרו שלא להגיב


אתמול (ד') הופץ בכל הפלטפורמות סרטון של ח"כ אלמוג כהן, בו תועד מנחה תושב שדרות להתפרץ לשידור על מנת 'להרים לו'. ינון מגל ובן כספית שוחחו על כך עם חבר הכנסת, אשר הסביר מדוע פעל כפי שאירע.

"מה שקרה זה דבר מאוד פשוט, זירת נפילה, המון תקשורת. הגעתי כדי להביע סולידריות ומחאה. הגעתי וקיבלתי צעקות מהאדם הזה", שיחזר, והוסיף: "ידעתי שאני הולך לחטוף צעקות כי זה תפקידי כמנהיג. ואז אמרתי לו 'למה אתה מתפרץ עליי? תתפרץ בשידור ותגיד את זה', ואגב - אני גאה על כך, אני לא מתבייש. מי שצריך להתבייש זה אותו ערוץ שיכולתי לדבר על איזה גידול שמצאו לי ברגל עם אשתי הם היו משדרים את זה. נאמר לי שאנחנו ממתינים לעלות לריאיון, ולראייה עשיתי את זה מול צלם. אני המתנתי בהפסקת הפרסומות".

עוד הסביר ח"כ כהן את אמירתו לתושב העיר - 'תרים לי': "תגבה אותי בתגובה צבאית, זה מה שביקשתי שם. מה ביקשתי? אני גאה על כך שהציבור שמע את זה והייתי אומר את זה עוד אלף פעם - הגעתי כדי שישמעו את הקול של תושבי שדרות, אמרתי לו 'תצעק עליי גם בשידור', זה מה שאני רוצה, זו מנהיגות. הבאתי לו את המיקרופון כדי לדבר. אנחנו היינו בהמתנה לפרסומות, אני מבחינתי יכול לדבר על הנושאים הכי רגישים שלי, אני יכול לריב עם יו"ר המפלגה שלי. אני מצפה באתיקה העיתונאית שלא יסריטו את זה, הסיכום בינינו שאני עולה לריאיון".

"הבאתי לו את המיקרופון, אמרתי לו 'תן עליי את הביקורת מול הצופים, את הזעקה של תושבי שדרות', אני לא מתבייש בזה. האתיקה העיתונאית של ערוץ 13 היא פשוט בושה וחרפה. ערוץ 14 מעולם לא עשה את זה למישהו מהשמאל, כי יש אתיקה. מה אני ביקשתי ממנו? תצעק על אלמוג כהן בשידור, לא לפני, אני גאה על כך. אתמול גם צעקו עליי, ואני שמח", הכריז.

בנוסף, ביקש ח"כ כהן להדגיש כי "אני עשיתי את זה כדי שיצעקו עליי, שנבחרי הציבור יבינו את השבר, ועדיין הם לא היו צריכים. מה זה תרים לי? תגבה אותי לתגובה קשה על הירי עליכם כרגע. תראה מה זה הנדסת תודעה, זה מה שעשה כתב ערוץ 13 שביקש מהמפגינים של השמאל להתפרץ באמצע השידור. אני גאה על כך, ואני גאה עוד יותר - העליתי את הבעיה של שדרות על סדר היום. בן, אתם עושים את זה כבר שנים, שנים שאתם שותים לכולנו את המוח, מה ששמעו אתמול אני גאה על כך ועמדתי שם אתמול כדי לחטוף צעקות".

ב'חדשות 13' בחרו שלא להגיב.

עריכה: שני רומנו

04/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חבר הכנסת אלמוג כהן במהלך השידור
חבר הכנסת אלמוג כהן במהלך השידור  |  צילום מסך: 'חדשות 13'
Paris