סיון כהן

"אנחנו לא רק על תקן של האצבע ה־64"

חרם ההצבעות נמשך מצד עוצמה יהודית • ח"כ צביקה פוגל הבהיר: "מאחר ואנחנו לא רוצים לגרום לממשלה הזאת ליפול - השארנו את הברירה בידיו של נתניהו"


לאחר חשיפה המשבר בין מפלגת הליכוד למפלגת עוצמה יהודית, השותפות בקואליציה, על רקע התגובה הישראלית לירי הרקטות מרצועת עזה, ח"כ תא"ל (מיל') צביקה פוגל (עוצמה יהודית) הצהיר כי 'כל עוד לא נקבל מה שאנחנו רוצים - לא נצביע'. בשיחה עם סיון כהן ב־103fm, פוגל הסביר את עמדתו. 

"נכון לרגע זה אני לא יודע על שינוי בגישתו של ראש הממשלה או קבלת חלק מהדברים שביקשנו בהתנהלות המדינית והמבצעית. אם לא יחול בזה שינוי, אנחנו לצערי נצטרך להמשיך לא להצביע, כי אנחנו לא שם רק על תקן של האצבע ה־64 כידוע לך", הדגיש חבר הכנסת, והוסיף: "ככה מתנהלת סיעה או מפלגה אידאולוגית שיש לה עמוד שדרה אידאולוגי ובאה לכנסת לא רק כדי למלא כיסא אלא באמת להביא לידי ביטוי מדיניות והבטחות שהבטחנו לבוחרים. אנחנו לא יכולים כל הזמן רק לחפש תירוצים למה אנחנו כל הזמן רק מכילים את הטרור מעזה, די. אנחנו צריכים להתחיל לפעול, להפסיק לתרץ ולהביא תוצאות. אנחנו בתחושה שאנחנו לא עושים את זה ואם אנחנו לא עושים את זה אני חושב שאנחנו חייבים להתעקש כן לעשות את זה".

עוד הבהיר כי "מאחר ואנחנו לא רוצים לגרום לממשלה הזו ליפול, השארנו את הברירה בידיו של נתניהו. לא מתאים לך לקבל את הקווים האדומים שלנו? אין שום בעיה, אני בטוח שגנץ ישמח לזחול לממשלה במקומנו. אם לא נקבל לפחות חלק מאותן דרישות שמאפשרות לנו לקיים את המדיניות, את הריבונות המדינית, כדי לקיים את הביטחון האישי - לא נצביע בעד שום דבר בימים הקרובים. לא נצביע נגד".

"אם הייתי על כיסא הפרשן כנראה הייתי אומר לך 'צריך לקום וללכת', אבל אני במקום אחר, במקום שבו האחריות נמצאת על כתפיי וההבטחות שעמדתי מול הציבור משתקפות אליי מהמראה, לכן אני יודע שהאופוזיציה להחזיר את גנץ, לפיד וכל החבורה הזו לממשלה זה הצעד הכי חמור שאני יכול לעשות", הדגיש.

בהמשך, כאשר ציינה כהן כי סטטיסטיקת הנרצחים לטובת בר־לב, השר לביטחון הפנים לשעבר, הודה ח"כ פוגל: "נכון, את צודקת לחלוטין. אבל אני חייב להגיד - ממשלה ומשרדי ממשלה לא מנהלים בסטטיסטיקה. אני מבטיח שכשנדבר בסוף השנה התוצאות יהיו יותר טובות. אם אני אתחיל לפרוש לך עכשיו את כל הבור שהשאירה לנו הממשלה הקודמת התוכנית שלך לא תספיק".

"החשיפה שנעשתה לעניין לא הגונה ולא הוגנת"

בנוסף, הביע חבר הכנסת את דעתו על הסרטון שהופץ אתמול (ד') של חברו לסיעה אלמוג כהן, בו נראה מנחה תושב שדרות להתפרץ לו לשידור בערוץ 13: "אני אשקול פעם נוספת כל פעם שישאלו אותי מערוץ 13 להתראיין אצלם. ככה לא מתנהגים. אני לא רוצה בכלל להתייחס לאירוע. יש הבדל בין אותו סרטון טיקטוק בכנסת שאני חושב שהיה לא ראוי, לבין העובדה שכהן רצה להביא לידי ביטוי את מחאת התושבים וביקש מאותו תושב לעשות את זה. אני חושב שהחשיפה שנעשתה לעניין נעשתה ברוח לא הגונה ולא הוגנת. אני לא הייתי מתנהל כך".

"אם בנימין נתניהו יקרא לאיתמר בן גביר ויתחיל לשתף אותו, יבין שאנחנו ממשלה לאומית שלא הייתה מעולם כזו בכנסת ישראל, ושהוא באמת מתכוון להביא אותה לידי ביטוי נתמוך בו בכל דבר. ראש הממשלה חכם ומנוסה, הוא מבין את האופציה היותר גרועה. אני מקווה שהוא יתעשת", סיכם.

עריכה: שני רומנו

04/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צביקה פוגל
צביקה פוגל  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris