בן כספית ואריה אלדד

"הטרור מרים את הראש כי אנו לא מגיבים בנחרצות"

השר עמיחי אליהו ביקר את המדיניות הביטחונית של הממשלה • על חילוקי הדעות הקואליציוניים: "לא יכול להיות שדעתנו לא תהיה על השולחן"


בדברים שאמר שר המורשת עמיחי אליהו ב'ערוץ הכנסת' טען כי מדיניות הממשלה הקודמת נקטה בתגובה חריפה יותר לירי רקטות מרצועת עזה, זאת בהשוואה לממשלה זו. בשיחתו עם אריה אלדד ורוני בר־און, הגיב על הסוגייה.

"אין שום געגועים לממשלת בנט־לפיד, אבל בהחלט יש לי ביקורת כלפי התגובה של הממשלה שאני חבר בה - עוצמה יהודית לא התמודדה במסגרת של הליכוד, אם כי אנחנו מעריכים מאוד את חברנו בליכוד ושמחים מהשותפות איתם. בנושא הזה של הגישה הביטחונית שלהם, יש לנו ביקורת", טען והבהיר: "ודאי לא הייתי מורה לירות על דיונות ריקות ולפגוע בעצים ואבנים, לא כך משפרים את כוח ההרתעה של צה"ל, זה לא עובד".

"גם בתוך בית, לא כל פעם שבני זוג מתווכחים ביניהם שמים את חרב הגירושים על השולחן. עם זאת, ממשלה בנויה מכמה וכמה מפלגות, בסוף יש כאן קואליציה, הבוחר אמר לתת 14 מנדטים לעוצמה יהודית ולציונות הדתית", הוסיף, "אנחנו לא מבקשים לעשות את כל הדברים שרוצה עוצמה יהודית, אבל בהחלט מבקשים לשנות את הגישה יותר לכיוון שלנו. אנחנו מביעים את רצונו של הבוחר. אנחנו מבינים שלא מנהלים את הכול, אך לא יכול להיות שדעתנו הדמוקרטית לא תהיה על השולחן".

השר אליהו עוד ביקש לציין כי "הטרור מרים את הראש כי אנחנו לא מגיבים בנחרצות. הדרישה המעשית שלהו היא שכוח יענה בכוח, שלא יורים על דיונות, צריך לשקם את כוח ההרתעה של צה"ל. אין לנו חוסר אמון לנתניהו, אבל יש הרבה ויכוחים וטעויות והתנהלויות לא נכונות - כן גם בתוך המשפחה, בתוך הקואליציה. אנחנו מסתדרים עם זה, זה חלק מהמשחק".

עריכה: דוד זבולוני 

04/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עמיחי אליהו
עמיחי אליהו  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris