בן כספית ואריה אלדד

"לא היה מחבל שביצע פיגוע ולא הצלחנו להגיע אליו"

אילן לוטן, לשעבר בכיר בשב"כ, על מבצע החיסול של רוצחי לוסי, מאיה ורינה די ז"ל בפיגוע בצומת חמרה בבקעת הירדן: "בסוף סוגרים חשבון עם כל מחבל"


במבצע מיוחד של לוחמי הימ"מ, מג"ב, שב"כ וצה"ל בקסבה של שכם, חוסלו שני המחבלים שרצחו את האחיות מאיה ורינה די ז"ל ואת אמן לוסי ז"ל בצומת חמרה בבקעת הירדן. אילן לוטן, לשעבר בכיר בשב"כ, שוחח עם אריה אלדד ורוני בר־און והתייחס לפרטי המבצע.

לדבריו, "כשיש אינדיקציה מודיעינית שתאפשר את הפעילות האופרטיבית - יוצאים לפועל, זמן ההיערכות קצר, כי המבוקשים זזים ממקום למקום. לא היה מחבל שביצע פיגוע ולא הצלחנו להגיע אליו. לעיתים זה עניין של כמה שעות ולעיתים לקוח קצת יותר זמן, אבל בסוף סוגרים חשבון עם כל מחבל ומחבלת. חושב לציין שזה מסכל גם את הפיגוע הבא".

בהמשך, ביקש להבהיר כי "כל הסיפור של מעורבות או סיוע של שב"כ באירועים הפליליים שקורים במדינת ישראל, ראשית צריך לציין שיש חוק ועל פיו השב"כ לא עוסק בפלילים, אלא משטרת ישראל. עם זאת, המשטרה היא פשוט קטנה בסדרי גודל על המשימות אליה היא נדרשת".

על הידיעה שעלתה אתמול (ד') לכותרות, לפיה ראש הממשלה פנה לנציבת שב"ס בבקשה שלא להוציא לפועל את החלטת השר בן גביר לחסום את השימוש בטלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים, אמר: "האמירות שלו מזכירות לי שכשהייתי צעיר, היה בריון בשכונה שחטף את הכדור ואמר שהוא לא משחק איתנו. זה מה שהוא מזכיר לי".

עוד הוסיף: "אני מניח שאם ראש הממשלה החליט לא להטיל את אותו מיסוך על בתי הסוהר הביטחוניים, אז כנראה שיש לכך סיבות בהתייעצות עם גורמי הביטחון שאנחנו לא נחשפנו אליהן. ברור שמנסים לשמור על שקט תעשייתי בתוך בתי הכלא, לצד כל ההגבלות והענישות, כי אני מזכיר להם שהאסירים הביטחוניים לא עוסקים רק בחוגים, אלא חלקם אף מכווינים משם טרור - טרור קשה".

עריכה: דוד זבולוני 

04/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שכם. למצולם אין קשר לנאמר
שכם. למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: נאסר אשטייה/פלאש90
Paris