רון קופמן ואריה אלדד

"אדם פוליטי מכניס אצבע לעין, מבינה את הציבור"

סגנית השר מיכל וולדיגר על החרם במגזר החרדי נגד מאפיית אנג'ל • סייגה: "להגיד שמחר אתחיל להחרים? לא" • על המתיחות בקואליציה: "דבקה בממשלה הזו"


בעקבות השתתפותו של השר לשעבר עמר בר־לב, כיום דירקטוריון במאפיית אנג'ל, בהפגנת מחאת המילואימניקים בבני ברק נגד חוק הגיוס אתמול (ה'), בעיר נפתח חרם צרכנים נגד המאפייה. היום (ו') הודיעה חברת הכנסת לימור סון הר־מלך מעוצמה יהודית כי החרם על אנג'ל צריך להימשך. סגנית שר האוצר חברת הכנסת מיכל וולדיגר שוחחה עם אריה אלדד והגיבה לדברים. 

"אני ברמת העיקרון נגד חרמות, אני לא אוהבת חרמות וחושבת שזה לא נכון", פתחה. "יחד עם זאת, אני מבינה לגמרי את הציבור החרדי. מגיע אדם פוליטי שמתמנה ליו"ר הדירקטוריון של מאפיית 'אנג'ל', ומכניס אצבע לעין לציבור מסוים, אני יכולה להבין את הציבור הספציפי שאומר 'סליחה, לא בבית ספרנו'. אני יכולה להבין את זה. להגיד שמחר אני מתחילה להחרים? לא, אבל לא בהכרח יהיה לי כיף להיכנס למאפייה שהעומד בראשה פועל בעיניי בצורה מאוד לא מקובלת ולא נכונה". 

על התגובה לירי מעזה וביקורתה על הממשלה נוכח התנהלותה עם המצב הביטחוני, אמרה: "כאופוזיציה, לצעוק זה חשוב ונכון וזה התפקיד שלה. כממשלה אתה מנהל את הסיכונים. יש כאן ממשלה לא מושלמת, אני חושבת שבהחלט מעבר לצד הביטחוני, זה לא נראה טוב ולא נותן ביטחון. דיברתי על הצד של החוסן הרגשי, המדינה מחליטה החלטה לא להיכנס למבצע כזה או אחר, אך יש לתווך את זה לתושבים ולהגיד שסופרים ורואים אותם, הם לא לבנה בחומה שמגנה על תושבי תל אביב, גבעת שמואל וכולי. זה לא היה". 

עוד הוסיפה ח"כ וולדיגר: "כשהייתי בשדרות, והרגשתי שיש שם כאב של 'לא סופרים אותם'. מצד שני, אני לא בעד חרמות ואני לא מחרימה. אנחנו צריכים לנהל את המדינה. כשיש לי אפשרות לבחור בין הממשלה הזו לקודמת ולגרועות אחרות אם נפיל את זו, אני דבקה בזו כי היא עושה גם המון דברים טובים".

עריכה: מיכל קדוש 

05/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל וולדיגר
מיכל וולדיגר  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris