אודי סגל וענת דוידוב

"אי אפשר להפיל זאת רק על כתפינו הצרות"

דובר המשטרה אלי לוי הדף את ההאשמות כלפי משטרת ישראל נוכח מקרי הרצח הרבים: "צריכים עוד שוטרים, נעשה הכל כדי לעצור את הפשיעה ברחוב הערבי"


באופן מטריד, מספר מקרי הרצח במהלך השבוע האחרון הוביל למותם של 15 בני אדם, כולל קטטה סמוך לגן נר אתמול (ש') שנגמרה במותו של צעיר בן 19. דובר משטרת ישראל אלי לוי שוחח עם ענת דוידוב וטל שלו והגיב לדברים. 

"אי אפשר להפיל את המקרים רק על הכתפיים הצרות של המשטרה", טען, "אנחנו עובדים כדי לסכל ולמנוע את הרצח הבא. אנחנו צלע משמעותית במשימה לאומית, היא יצאה לדרך עם כניסת המפכ"ל למשטרה. פענוח רצח לא נעשה באופן שנמדד על ידי הרשתות החברתיות, יש עבודה מאוד יסודית כדי להביא בסוף להעמדה לדין את מה שאחראי לרצח". 

בהמשך, הוסיף: "רק השנה הוצאנו ופענחנו רצח בירושלים שאירע לפני 35 שנה. נכון, זה חריג, אך המשטרה ממשיכה לחקור מקרים שנים רבות לאחר מכן. ביולי 2021, לפני כמעט שנתיים, מפכ"ל המשטרה הניח תוכנית בה דרש שוטרים נוספים ותקציב, אנחנו הראשונים שנשמח לקבל את התקציב. הדבר הראשון שהמפכ"ל קבע שיקרה כשהכסף ייכנס הוא עליית שכר השוטרים, כשזה יקרה נוכל לגייס עוד שוטרים לשורות המשטרה". 

בסיום דבריו, הבהיר אלי לוי, דובר המשטרה: "אנחנו נמצאים בקשר רציף יומיומי עם מנהיגי החברה הערבית כל הזמן, נעשה את הכל כדי לעצור את הפשיעה ברחוב הערבי, אנחנו צריכים עוד שוטרים". 

עריכה: מיכל קדוש 

07/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום אילוסטרציה: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris