אראל סג"ל

"חוק שנותן כלים מאוד טובים למשטרה"

הצעת חוק שמטילה קנסות כבדים על מסיתים אושרה בוועדת השרים • ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) מגיש החוק, הסביר את סעיפיו


הצעת חוק חדשה של ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) שמטילה קנסות כבדים על מסיתים אושרה בוועדת השרים לתמיכת הממשלה. החוק יטיל קנס של עשרת אלפים שקלים למנפי גדלים וסמלי ארגוני טרור ותמונות מחבלים. חבר הכנסת שוחח עם אראל סג"ל ויריב אופנהיימר על כך. 

"אני חושב שזה חוק שנותן כלים מאוד טובים למשטרה", הכריז ח"כ סוכות בפתח השיחה. "היום כמעט לא נפתחות חקירות הסתה, והחוק הזה יתן כלים פשוטים. שיתפת תמונה של מחבל עם דברי שבח? קבל קנס. הרמת דגל של חמאס? תקבל קנס. כל מה שמוגדר כארגון טרור בחוק, מי שמניף את הדגל או הסמל שלו, מקבל קנס".

עוד הסביר חבר הכנסת כי "קודם כל מי שמגדיר מה מוגדר כארגון טרור או מחבל זה לא החוק הזה אלא הכנסת, שר הביטחון. אני מחזיק מעצמי אדם שמסתובב בחוגי הימין הקיצוני לא מעט ולא נתקלתי שנים האחרונות אף פעם בדגל של תנועת כך. התנועה הזו בכלל לא קיימת, לעומתה חמאס וחיזבאללה זה אפילו לא בר השוואה. בחודשים האחרונים יש כאן דגלי חמאס וחיזבאללה, בסוף מהמקום הזה יוצאים מחבלים שיוצאים לרצוח יהודים. באקלים שבו ילד גדל ושבשכונה שלו יש דגלים של חמאס וחיזבאללה, זה דברים שקורים כל הזמן. כשהילד גדל למציאות כזו ורצח ילדים זה דבר מבורך, הבן אדם הזה מחר ינסה גם לרצוח יהודים".

"האנשים בחווארה, איזה דגל הם אמורים להניף?", תהה אופנהיימר, וח"כ סוכות השיב: "כל דגל שלא מסמל ארגון שחרט על דגלו את ההשמדה של המדינה היהודית. היות שהם בני אדם מגיע להם לאכול ולשתות, ולהניף דגל כל עוד הדגל הזה לא מסמן שצריך לרצוח את כל היהודים ולהשמיד את מדינת ישראל. עד היום אש"ף לא שינה את האמנה שלו בכלל, אתה יודע את זה כמוני. ארגון אש"ף לא שינה את העמדה שקוראת להשמדת מדינת ישראל, ולכן הדגל הזה לא לגיטימי".

אמירותיו והצעת החוק של חבר הכנסת עוררו סערה באולפן בקרב צמד המגישים, עד שלבסוף התרעם סוכות בעקבות דבריו של אופנהיימר: "מה כואב לך בחוק? למה אתה כל כך מזדעק להגן על אנשים שתולים תמונות של מחבלים או דגלים של חמאס וחיזבאללה? אתה לא מבין שהדבר הזה מעודד טרור? שאנשים בשם הדברים האלה יוצאים ומבצעים עוד פיגועים?"

עריכה: שני רומנו

08/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ צבי סוכות
ח"כ צבי סוכות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris