חיסיון מטפל מטופל?

בן אימת את חברו בעקבות טיפול פנים שעבר בעת האחרונה: "איפה זה ייגמר?" • מגל: "במשך שעה וחצי מרחו עליי שלושים קרמים, נהניתי מהאירוע"


בפתח שעת התוכנית השנייה, שוחחו בן כספית וינון מגל על המצב הביטחוני המתוח, זאת בעקבות היערכות לירי מעזה לאחר חיסול שלושה בכירים בג'יהאד האסלאמי הלילה. "מערכת הביטחון היא דבר מאוד מסודר ואחראי, חיפשו את ההזדמנות המבצעית", ביקש בן להבהיר. 

"כתב צבאי מוכר כתב ששם המבצע המקורי היום הוא 'שובו מנדטים'", הוסיף. "בעוצמה יהודית מפסיקים את החרם על הממשלה. המבצע של הממשלה הקודמת נגד הג'יהאד היה אותו הדבר. כל ממשלה בתורה. אחרי שפרגנו, מישהו מספק לג'יהאד בכירים כמו בסרט נע. חיסלנו שלושה לפני כשנה וחצי, היו עוד שלושה, אלו הם חיינו כאן. אף אחד לא יפסיק את הטרור, צריך להילחם בהם".

האמת, פנים רבות לה  

בהמשך, ביקש לאמת את חברו עם דבר מה לגביו שראה ברשתות החברתיות: "מישהו אמר לי שעשית טיפול פנים בגיל 54. אני, שיודע אם מי יש לי עסק, חושב שבטח לא גבו ממך כסף. איפה זה ייגמר? אתה יכול לשרטט קו על החול? מישהו מוכן לתת לך כמתנת יום הולדת טיפול שיאצו". בתגובה, השיב ינון: "נהניתי מהטיפול, במשך שעה וחצי מרחו עליי שלושים קרמים שונים, נהניתי מהאירוע. אני בכלל אוהב שמתעסקים בי ומטפלים בי". 

"ליברמן מדבר על זה שהוא רוצה לגייס את החרדים, למה הוא לא מגייס אותם?", עבר מגל לסוגיית מתווה הגיוס. "למה במשך שנה וחצי, כשהייתה פה הממשלה הקודמת, לא עשיתם הסדר חדש? למה? מה עכשיו אתם רוצים? מה התעוררתם? למה לא גייסתם את החרדים לשירות לאומי או לצבא?". 

כספית לא הסכים עם דבריו, בלשון המעטה: "כל המפלגות בישראל ויתרו על גיוס חרדים. העניין הוא הקטע עם הפטור, כדי לתמרץ אותם לעבוד ולא רק בשחור. לתת פטור מצד אחד, בלי שיש לימודי ליבה מצד שני, זה להרוס את המדינה. אם אתה רוצה שלכלכלה שלנו יהיה אופק טוב, אתה צריך לתת את הפטור אבל לתמרץ את כולם ללמוד ליבה".  

09/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris