אודי סגל וענת דוידוב

"קיפול הלשכה הוא גיבוי לממשלה לפעול בחוזקה"

ח"כ אלמוג כהן בתגובה על החלטתו לסגור את לשכתו בשדרות, שפתח כאות מחאה על המדיניות הביטחונית: "הייתה תגובה מצוינת, לא חושב שזה הזמן לפוליטיקה"


חבר הכנסת אלמוג כהן, המתגורר בדרום, הודיע כי הוא סוגר את לשכתו בשדרות שפתח כאות מחאה על המדיניות הביטחונית של הממשלה, וישוב להצבעות לאחר כשבוע. בשיחתו עם חברי צוות התוכנית, התייחס לדברים. 

"קיפלת את הלשכה?", תהו שלושת המגישים בפתח התוכנית, וח"כ השיב: "כן בוודאי. אני תושב הדרום, תושב עוטף עזה, אני נמצא בין שדרות לביתי. לפני הכול, הנחיות של פיקוד העורף מצילות חיים וגם אני ממלא אותן. הייתה תגובה באמת מצוינת. אני לא חושב שזה הזמן לדבר על פוליטיקה. כולנו צריכים לגבות את הצבא, לברך את ראש הממשלה ושר הביטחון".

בתגובה לדבריו, טענה שלו כי לאורך השבוע האחרון בעוצמה יהודית תקפו בחריפות את ראש הממשלה ושר הביטחון, ואילו ח"כ כהן ביקש לחדד: "אני קורא לזה מבקרים, חלק מהתנהלות תקינה לחלוטין, אני לא חושב שמדיניות של סתימת פיות היא נכונה. אני לא שר בממשלה, אני מחוקק. מה שאני ביצעתי הוא מהלך הכי הגיוני".

"יצא לך לדבר עם בן גביר?", התעניינו השלושה, וח"כ כהן הבהיר: "עדיין לא. עשיתי את המעשה הכי ברור ומובן מאליו - להגיע לתושבים ולזעוק את זעקתם, לגלות אמפתיה, וזה מה שעשיתי. הבוקר, משבוצעה פעולה שהיא פעולה מדהימה, חשובה מאוד, אני מגבה ומקפל את הלשכה בהתאם להנחיות פיקוד העורף. יש לנו מספיק סרטונים של יירוטים של כיפת ברזל, תיצמדו להנחיות של פיקוד העורף זה מציל חיים".

בנוסף, כאשר נשאל האם לא הגיע הזמן להפסיק עם החרם הפוליטי, הדגיש ח"כ כהן כי "אני לא אמרתי שאני מפסיק או ממשיך. יש יו"ר סיעה והוא זה שמקבל את ההחלטות - קיפול הלשכה הוא גיבוי מלא לממשלת ישראל לפעול בחוזקה. המסר של תושבי העוטף הוא שיש לנו את אורך הרוח לשבת במקלטים, ואת היכולת. אנחנו מבחינתנו, תושבי הדרום, מוכנים לשבת במקלטים ולו בכדי לקבל שקט. אנחנו סה"כ רוצים שקט, לא דורשים שום דבר מעבר לזה".

עריכה: שני רומנו

09/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris