איפה הכסף
עם ענת דוידוב

כ־100 רקטות נורו לדרום, לשפלה ולגוש דן

בשעות האחרונות זוהו שיגורים שהגיעו עד אזור תל אביב, לא דווח על נפגעים בנפש • טל לב רם ('מעריב' ו־103fm) עם הפרטים


לאחר המתנה מתוחה לאורך היממה האחרונה מתחילת מבצע מגן וחץ, מטח רקטות נורה מעזה אל יישובי העוטף, הדרום, המרכז והשפלה לאורך היום, זאת בתום תקיפת כוחות צה"ל מספר אתרי שיגור רקטות של הג'יהאד האסלאמי. הכתב והפרשן הצבאי ושדרן 103fm טל לב רם ('מעריב') הביא את העדכונים האחרונים באשר למצב.

בפתח הדברים ביקש לב רם להעניק לנו הצצה להשתלשלות האירועים, ואמר שהשינוי המתרחש בשטח החל לפני הצהריים, כשצה"ל זיהה חוליה שנסעה ברכב לכיוון אזור השיגורים. "בשלב הראשון הכניסו את תושבי עוטף עזה למרחבים המוגנים, ואז יצאו במתקפה נרחבת רק על המשגרים המוטמנים באדמה של הג'יהאד האסלאמי בשלב זה. היה די ברור שמכאן הנצרה משתחררת והאירוע הזה יוצא לדרך", הסביר לב רם.

עוד הוסיף: "היו מעל מאה שיגורים, הרוב המוחלט לאזור העוטף, וראינו לא מעט ירי שנורה לעבר גוש דן. צריך לומר לא במטחים גדולים מאוד, אנחנו עדיין לא שם. יש לא מעט רקטות שנופלות ברצועה עצמה וזה מראה על קושי טכני מסוים. כיפת ברזל לוקחת מה שהיא לוקחת, וההתראות עובדות כמו שצריך".

כשנשאל איפה חמאס נמצא בתמונה אמר לב רם כי ישראל יוצאת מגדרה להסביר שחמאס לא יורה וממשיכה להתרכז בג'יהאד. "יש להם סוג של הנחת חמאס, וזה מצב מורכב ושברירי שאני לא יודע אם הוא יעמוד במבחן הזמן", טען. בהמשך ביקש להדגיש כי מצרים הבינה שתהיה הסלמה, אבל המרכז של ניסיונות התיווך הם להשאיר את חמאס בחוץ. "חמאס בבעיה כי הוא חייב להראות שהוא עושה משהו. יש פה הרבה מאוד שחקנים עם הרבה מאוד דילמות, והרבה מה להפסיד. יש הרבה סיבות למה כל הדבר הזה יכול להסתבך מקצה לקצה. אם זה יתרחב גם לעימות מול חמאס כל העסק הזה יהיה אחר, והמחירים יהיו אחרים", סיכם.

עריכה: עדן בן ארי 

10/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מבצע מגן וחץ
מבצע מגן וחץ  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris