אודי סגל וענת דוידוב

"לא הייתה אזעקה - הן שמעו את כיפת ברזל"

אבי אלקיים, תושב שדרות שביתו נפגע מרקטה, הודה בכאב: "אנחנו חיים את זה כל יום - נבהלים מכל רעש, מכל דבר" • עוד ביקר את מדיניות הממשלה


אתמול (ד') במהלך מטחי הרקטות המסיביים שנורו לעבר מדינת ישראל מרצועת עזה, אירעה פגיעה ישירה בבית בשדרות. ניסים משעל וסיוון כהן שוחחו ב־103fm עם אבי אלקיים, שביתו נפגע וברגעים אלו נמצא באילת כחלק מהתרעננות, שיתף על האירוע המטלטל.

תחילה הודה אלקיים כי מדובר במזל גדול, והוסיף: "אשתי הייתה בבית, היא והילדה, הם היו בממ"ד. הם נכנסו בדיוק, לפני שהייתה אזעקה. גם לא הייתה אזעקה, איך שהם שמעו את כיפת הברזל יוצאת, כי הסוללה יושבת מאחורי הבית שלנו. אנחנו תמיד לפני האזעקה שומעים את כיפת ברזל יוצאת, אנחנו ישר רצים תמיד, אנחנו מתורגלים. איך שהן שמעו הן נכנסו מיד. הייתה שם פאדיחה לדעתי, לא יודע".

"הן בסדר?", התעניינו צמד המגישים, ואלקיים אישר זאת: "כן, ברוך השם. קצת חרדות. אנחנו קריית גתים, אני ואשתי, אנחנו גרים בשדרות משהו כמו 25 שנה. אנחנו חיים את זה כל יום, גם אם עכשיו הבחור שמרים את פח הזבל מטיח אותו בחוזקה אנחנו נבהלים. אנחנו נבהלים מכל רעש, מכל דבר".

עוד סיפר כי "העירייה פינתה אותנו. גם אי אפשר להיות בבית, נפגע השיבר של המים ומשהו של הביוב. היה פיצוץ מים. אני מקווה שיטפלו בנו מיד. נהרסה כל הגינה, המכוניות. זו הכניסה של הבית. כל פינת הישיבה, הדלת, הפרגולה, יש שם נזק רציני. אני גם עצמאי, אני אפגע בעסק".

כמו כן, כאשר נשאל האם ישנה מחשבה לעזוב את שדרות נוכח המציאות העגומה, הדגיש אלקיים: "יש מחשבה עכשיו, עד עכשיו לא הייתה כי אנחנו רגילים וזה לא נגע בנו כל כך. היו כמה פעמים בעבר שעבר משהו כמו 200 מטר מאיתנו, אבל לא ממש אצלנו בבית. השכנים גם מתורגלים, כולם. יש כאלה שרוצים לעזוב, אבל אנשים אוהבים את העיר. זו עיר קטנה, כמו משפחה, כולם מכירים את כולם".

"אתם מרוצים מהמדיניות של הממשלה?", תהו משעל וכהן לסיום, ואלקיים הכריז: "ממש לא. אני מקווה שיעשו משהו כמו שצריך, שזה יירגע להרבה שנים. הילדים שלנו נולדו לזה".

עריכה: שני רומנו

11/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מבצע מגן וחץ
מבצע מגן וחץ  |  צילום: פלאש90
Paris