סיון כהן

"פעולות מסוג זה מגיעות בעקבות הבשלה מקצועית"

ח"כ אלמוג כהן הגיב לטענות מפלגתו כי עקב לחץ מטעמם החל מבצע מגן וחץ וחוסלו אנשי ג'יהאד • עוד הודה כי חיסול הבכיר ביותר הינו סגירה אישית עבורו


מאז תקיפת הג'יהאד האיסלמי לאחר מותו של האסיר שובת הרעב בכלא הישראלי, מפלגת עומצה יהודית, בראשותו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, תקפו את ההתנהלות הרפה, לטענתם, של הממשלה. לאחר מכן, נודע כי השר לא עודכן בפתיחת מבצע מגן וחץ טרם החל. מכאן עלתה השאלה האם איתמר בן גביר ומפלגת עוצמה יהודית ספגו מכה פוליטית קשה מדי? בשיחה עם סיון כהן ב־103fm, ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) התייחס לדברים. 

"אני כרגע בדרום, אני תושב אופקים, בעוטף. חזרנו לאחר אותו סיכול ממוקד, באמת פעילות מעוררת השראה, מדוייקת עם מינימום נפגעים. זה מה שרצינו, אנחנו רוצים סה"כ שקט כדי לגדל את הילדים שלנו כאן", הכריז ח"כ כהן, והתייחס לאמירות בנוגע לקיפול לשכתו: "התקשורת תמיד אוהבת לקחת חצאי משפטים, אני קיפלתי את הלשכה שלי באותו הבוקר שבו פיקוד העורף הנחה להישאר במרחבים המוגנים. האחריות המינימלית שלי היא לדאוג שאנשים לא יגיעו. קיפלתי כי זה מה שצריך לעשות. הייתי אתמול כל היום בשדרות, עכשיו אני בעוטף. חשוב לי שהאזרחים והתושבים כאן יבינו שאנחנו איתם ולא נעזוב לעולם".

עוד הבהיר כי "כמי שראה שטח כל חייו - הפעילות הזו, המצויינת, אותו סיכול ממוקד, הגיעה בעקבות הבשלה מבצעית, בעקבות התנאים שחוברו בצורה נכונה. התנאים האופרטיביים, המבצעיים. מידע זהב, ידיעה מדוייקת ומדהימה שהביאה את היכולת לחסל את שלושת ראשי הטרור. יש פה סגירה אישית שלי, אותו אחד שחוסל, הבכיר ביותר, הוא זה שתכנן את רצח בנות משפחתי בציר כיסופים".

"מה מנסים לעשות האויבים? חיבור זירות"

באשר לטענות כי הממשלה החלה את המבצע בעקבות האוליטימטום של ראש מפלגתו השר איתמר בן גביר, אמר: "אני לא חושב, אבל אני חושב שיש אימפקט לכך שחברי קואליציה וממשלה באים ושמים את הדברים על השולחן. השר יודע מספיק לדבר ולהתראיין, אני לא יכול לדבר בשמו. אני אומר בצורה ברורה - פעולות מסוג זה מגיעות לאחר הבשלה מבצעית".

"איזה אימפקט אתה חושב שיש להגיע ולפתוח לשכה בשדרות?", תהתה כהן, וחבר הכנסת השיב: "זה לא קרה 22 שנים. יש פה בעיה מאוד קשה, הרי למה פתחתי את הלשכה? כי מה מנסים לעשות האויבים? חיבור זירות. הירי על שדרות הגיע לאחר שאותו מחבל ארור מת בשביתת הרעב שלו".

לסיום, הדגיש חבר הכנסת כי "חשוב לשים את הדברים על דיוקם. ביום שלישי שעבר, בשעה 3 בצהריים, זיהו חוליות שיגור. בשלוש ועשרה יצאה הודעה מאוד חריגה לנו, לתושבי העוטף, להיות במרחבים מוגנים. זה מאוד חריג. הם חיכו שנוציא את הילדים מבתי הספר שזה זמן רגיש, וירו כ־21 רקטות. הלשכה שאני פתחתי היא אחרי 22 שנים לומר לתושבי שדרות שאני לא אשכח אותם, זה הבית שלי. כשליח ציבור אני מחוייב להיות שם, אחרת מה אני עושה? מחמם כסא? לא בשביל זה הגעתי".

עריכה: שני רומנו

11/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris