איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"ניתוק תל אביבי שעלולים לשלם עליו בחיים"

ליאת זעמה נוכח קיום הופעתו של אביב גפן בת"א, למרות שלא הוכרזה הפסקת אש • מטעמו של גפן נמסר: "הוצאנו הודעה שהאירוע מתקיים באישור פיקוד העורף"


כבכל יום בשעה 16:00, שבו ליאת רון ואריה מליניאק אל עמדת המיקרופון ואולפן השידור, וסקרו את הידיעות הכלכליות מהעת האחרונה. בפתח התוכנית, התרעמה רון על נשף הרוק של הזמר אביב גפן שייערך הערב (ה') בתל אביב, חרף העובדה שעדיין לא הוכרזה הפסקת אש מול הג'יהאד האסלאמי. 

"זה ניתוק תל אביבי שאנו עלולים לשלם עליו בחיי אדם", תקפה. "אביב גפן, עם כל הכבוד לך, איך יכול להיות שאתה לוקח על עצמך אחריות על חיי 40 אלף איש? לא היה פה אסון מירון? מה קורה פה?"

בהמשך הצטרף אל"מ גילי שנהר, מסביר פיקוד העורף, והגיב לדברים. "מתבצעת הערכת מצב שמאושרת כמובן ברמה של שר ביטחון וכמובן רמטכ"ל. ההנחות לוקחות בחשבון שיקולים רבים, כולל שיקולים של גורמים רבים שאני לא אפרט אותם כאן כמובן בשידור, וההנחיה שהתקבלה למדינת ישראל היא שבכל האזור הדרומי במדינת ישראל, ישנם מגבלות".

הוא הבהיר כי "צפונה, לקו גדרה פחות או יותר, מדינת ישראל ללא מגבלות. יחד עם זה, כמובן, פועלים על פי ההנחיות של פיקוד העורף אם תהיה אזעקה. לאירוע הזה כמובן הוצאנו הנחיות מפורטות למארגנים, הציבור שיגיע לשם, יקבל אותן. מכיוון שמדובר בהרבה מאוד אנשים, אם תהיה אזעקה, הם יעשו את הכי מוגן שיש. במקרה הזה, לא ניתן להגיע לאיזשהו ממ"ד או מקלט כמובן, אלא הם יצטרכו לרדת באותו מקום באופן שפוף על הקרקע או לשכב אם יש שם מקום".

לדבריו, "בהחלט מדובר באירוע שיהיו שם הרבה אנשים. לאחר ששקלו את כל הדברים, קיבלו החלטה לאפשר לקיים אותו. לא יוציאו מגבלה של איסור התקהלות, ולכן הציבור שיגיע לשם, יקבל את התדריך. כמובן שאם כולם יתחילו לרוץ במכה אחת, יכולה להיות בעיה, ולכן הציבור תודרך בתחילת האירוע - מה לעשות אם כזה דבר יקרה".

מטעמו של אביב גפן נמסר בתגובה: "הוצאנו הודעה רשמית שהאירוע מתקיים באישור ובתיאום פיקוד העורף, ובמקביל הודעה לתושבי העוטף שרכשו כרטיסים להתקשר ביום א' למענה וטיפול לכל אחד ואחת מקופות תל אביב".

11/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ליאת רון
ליאת רון  |  צילום: 103fm
Paris