אראל סג"ל

"אני רוצה אצלי בלב אהבה לכולם, גם לערבי וגם להומו"

מיטל להבי, סגנית ראש עיריית ת"א, הביעה התנגדות נחרצת לבניית ישיבת מעלה אליהו: "הזרם הדתי לאומני שנכנס עוסק בהתנחלות בלבבות שלנו"


אתמול (ב') התקיימה הפגנה מול ישיבת מעלה אליהו בתל אביב זאת בשל התנגדות תושבי העיר לבניית הישיבה על שטח של 3,200 מטרים. ראש עיריית תל אביב שהבין כי יש מחאה על המהלך ביקש לבחון את בניית המבנה מחדש. מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב, מחזיקת תיק התחבורה והקהילה הגאה שוחחה עם אריה אלדד וחיים לוינסון ושיתפה מדוע היא מתנגדת למהלך.

"אני קודם כל רוצה להסביר את ההיסטוריה, הישיבה הזו ישבה פה בתל אביב, ואז הקצו לה 700 מטר באולם ספורט וכשזה הגיע לוועדת הקצאות של עיריית תל אביב גם אני הצבעתי בעד להזיז אותם מה־700 מטר של אולם ספורט ל־700 מטר בקומה שניה של בית כנסת", סיפרה להבי בפתח השיחה. "לכן הציעו בוועדת הקצאות קרקע להזיז אותם לקומה השנייה בבית כנסת קיים, מצויין. אלא כשזה הגיע מוועדת הקצאות לוועדת תכנון ובניין ברוח פלא הפרויקט גדל, צמח וכלל בנייה חדשה. כשנותנים למישהו להשקיע כסף ולבנות, והוא מוציא מכספו, הוא חייב לקבל לפחות 25 שנים. ואז אתה מקבע את המעמד של הגוף הזה לעולמי עולמים באזור שהצביון שלו לא מזמין את הישות הזו להיכנס אליה".

בתגובה לאמירותיה ציינו צמד המגישים כי מדובר בשוק חופשי. להבי ביקשה לחדד את העניין: "זה לא שוק חופשי, אני מקצה קרקע עירונית. כל מי שרוצה לקנות דירה בתל אביב יפו בשוק חופשי שיקנה, אני לא אומרת שום דבר נגד זה. אבל כשאתה נותן לישיבה קרקע עירונית שנחוצה באזור הזה, יש צרכים, אף אחד לא הראה לנו בדיקה שאומרת שצרכי הציבור של השכונה יתמלאו, לא יהיה צורך בעשור הבא בקרקע הזו".

"אני לא רוצה בעיר תל אביב ישיבות שהמטרה שלהן ביפו לייהד אותה, לדחוק את הערבים ולעשות סכסוכים", הכריזה, והוסיפה: "יש הבדל בין מי שקונה קרקע למי שמקבל מהמדינה בחסות המדינה. אנחנו ברוך השם תל אביב ויפו מסתדרות יפה מאוד, עיר מעורבת שחיה בשלום רוב הזמן ואפילו עוברת אירועים קשים ומתגברת עליהם. אנחנו מ־2008 רואים שיש יותר ישיבות, והזרם הדתי לאומני שנכנס לא עוסק בארץ ישראל השלמה, הוא רוצה להתנחל אצלי בלב".

עוד הדגישה כי "אני רוצה אצלי בלב אהבה לכולם, גם לערבי וגם להומו. למה אני צריכה לאפשר למישהו לבוא להתיישב על אדמה שאני נותנת לו, לקבל מכספי המיסים כדי לשלם מלגה למי שיתיישב בתל אביב בשעה שהסטודנטים שלנו שלומדים מקצועות צריכים לפרנס את עצמם? אני לא מאמינה שאנחנו צריכים לחנך לביאת המשיח. זה כמו שאני אדבר איתך שתכף תנחת פה חללית עם חייזרים".

עריכה: שני רומנו

15/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בניין עיריית תל אביב - ארכיון
בניין עיריית תל אביב - ארכיון  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris