איריס קול

תפקחו את העיניים

עייפים מריאליטי רווי דרמות? • שירי ישועה ('וואלה') על 'עין קווירית', הסדרה שתגרום לכם להאמין בטוב: "מדובר במפגש של אהבה וחיוביות"


מתי בפעם האחרונה צפיתם בתוכנית ריאליטי שלא הותירה אתכם עם טעם חמוץ, אם בגלל מציצנות לחיי המועמדים או דרמות עודפות ומיותרות? אתם יכולים להפסיק לחפש. שירי ישועה ('וואלה') שוחחה עם איריס קול על עונתה החדשה של 'עין קווירית', הריאליטי שיגרום לכם לחשוב אחרת על תוכניות מציאות.

"עברו עלינו ימים לא קלים ומגיע לנו תוכן שהוא רק טוב, שנרגיש שהעולם יכול להיות יפה. את צוחקת, את בוכה, מזדהה, לומדת על עצמך, הכל", סיפרה. "הסדרה הזו היא כמו ממתקים, קשה להפסיק. זו תוכנית ריאליטי כביכול, אבל בריאליטי מפגישים אנשים שונים מעולמות שונים כדי לייצר דרמה וחיכוך. כאן מדובר במפגש של אהבה וחיוביות, מתמודדים שיוצרים שינוי יחד".

בהמשך, הוסיפה: "זה באמת כל כך נעים לראות את זה, וגם אמין. במקור בשנות האלפיים בערך הייתה תוכנית דומה, בה חמישה גברים מהקשת הלהט"בית פוגשים סטרייטים ועושה להם מייקאובר. זה היה מהפכני בזמנו, הרבה צופים אימצו מחשבות על הקהילה מבלי לפגוש חברים בה. הסדרה הזו היא כמו חידוש אך מתאימה מאוד לימינו, זה לא מייקאובר אלא שבוע בו עושים לאנשים הללו מן קואצ'ינג. יש צוות של חמישה גברים מהממים, מי שפוגש בהם זוכה. במשך שבוע הם מתערבים לאנשים בחיים ומסתכלים מה תקוע בחייהם. בתוך זמן קצר יש שינוי גדול". 

אז מה בכל זאת הופך את 'עין קווירית' למיוחדת לעומת סדרות הריאליטי האחרות? "כל פעם שניסו להביא איזשהו ריאליטי חכם לישראל, אך זה מתקלקל בדרך כי חייבים דרמה", השיבה ישועה. "כאן זה לא מציצני וגורם לך להרגיש כאילו התוכנית מנסה לייצר שינוי במקום שהוא לא, זה אמין ומרגיש כאילו יש לזה המשכיות. את חשה קתרזיס, כאילו יש תקווה ויופי בעולם". 

עריכה: מיכל קדוש 

16/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


במה צופים היום?
במה צופים היום?  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris