סיון כהן

"יעקב טסלר למעשה רקח ותכנן את ההסכם"

ג'וש בריינר ('הארץ') עדכן במעורבותו לכאורה של סגן השר יעקב טסלר בהסכם שתיקה שיעזור לאביו, שנחשד בביצוע עבירות מין בתלמידי ישיבה


אביו של סגן השר יעקב טסלר, אפרים טסלר נחקר בחשד לביצוע עבירות מין בתלמידי בישיבה של חסידות ויזניץ' אותה ניהל. אפרים טסלר הודח כבר לפני כארבע שנים מתפקידו כראש ישיבה, אבל התיק נסגר עקב חוסר בראיות ולאחר תחקיר 'הארץ' נפתח בשנית. בשיחה עם סיון כהן ב־103fm, ג'וש בריינר ('הארץ') עדכן בכל הפרטים. 

"חשפנו לפני שלושה חודשים סיפור מחריד על התעללות מינית של ראש ישיבה לנערים בירושלים. שם על פי המידע שהיה בידינו, אותו טסלר ביצע עבירות מין מחרידות בכמה תלמידים", ציין. "אבל האירוע הדרמטי במיוחד הוא סיפור ההסתרה של המעשים הללו - למעשה אחרי שהוא עזב את הישיבה, התנהל איזשהו הליך שהוא הסכם השתקה שבו מעורב בנו של ראש הישיבה, מי שמכהן כיום כסגן שר התרבות חבר הכנסת יעקב טסלר. במסגרתו מעבירים 100 אלף שקל לאותו תלמיד על מנת שהוא לא ילך למשטרה". 

בהמשך, חשף כי אפרים טסלר נחקר אך: "מי שעוד לא נחקר הוא יעקב טסלר, מי שלמעשה רקח ותכנן את ההסכם. הוא מכחיש, אבל יש לנו ראיות ועדויות ויודעים לומר שטסלר לא רק היה מעורב בהסכם עצמו אלא גם בהעברת הכספים".

18/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יעקב טסלר
יעקב טסלר  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris