אראל סג"ל

"יכול להיות שזה טוב לרה"מ ששר האוצר מתקמצן"

ח"כ ניסים ואטורי על סערת הכספים הקואליציוניים: "המצב הכלכלי מורה על כך שצריך לקצץ - נתניהו לא שופך את התקציבים מיד"


לאחר לא מעט מחלוקות בין מפלגות הקואליציה, גם תקציב המדינה שעתיד לעלות השבוע להצבעה יצר לא מעט סערות פנימיות בין ראשי הצמרת הפוליטית. על פי ידיעה שעלתה היום (א') לכותרות, כעת מאיימות עוצמה יהודית, אגודת ישראל ואבי מעוז ממפלגת נעם שלא לתמוך בתקציב, זאת נוכח דרישתם לתוספת תקציבים. 

חבר הכנסת ניסים ואטורי התייחס לדברים: "חלק מהתקציב כבר השקענו בנגב ובגליל. מעבר לזה, השר לנגב והגליל רוצה עוד תקציבים לשם, בסוף זה ייסגר לדעתי בצורה טובה. הדברים שלדעתי הוא ביקש, אלה דברים שהם נחוצים וחשובים. מה שאנחנו רואים זה שראש הממשלה אכן מנסה לקצץ כמה שאפשר, יש מקומות שעדיין יש שרים שרוצים תקציבים כי ככה נאמר להם, אבל המצב הנוכחי מורה על כך שצריך לקצץ ואנחנו לא בזבזנו יותר מממשלות קודמות, להפך". 

"יכול להיות שזה טוב לו ששר האוצר מתקמצן ונקצץ בהוצאות תקציב, אני לא בטוח שזה רע", ציין ואטורי. "ראש הממשלה יישב עם שר האוצר, הוא מספיק חכם כדי לנהל את המצב הזה. הוא עבר דברים יותר קשים, וגם כאן אני מאמין שזה יסתדר. עד יום שני יש להם זמן לסגור את הדברים האלה. חשוב להגיד שהגדלנו את תקציב הנגב והגליל, זאת אומרת עשינו דברים שכן מעודדים". 

עוד הבהיר כי "לא חושב שנתניהו יהיה סחיט בקטע הזה, אתה רואה שהוא עומד על דעתו, הוא לא מיד שופך את התקציבים. מתישהו ראש הממשלה צריך להגיד 'די, זהו, עד כאן'. גם כשעבדתי בחברות גדולות, תמיד אתה מעביר מכאן ולכאן. ניהול תקציב זה פשוט לקחת סעיפים ולנהל אותם. חשוב לנו ליישב את הנגב והגליל". 

עריכה: נויה חסון

21/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים ואטורי
ניסים ואטורי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris