בן כספית ואריה אלדד

הבטחה של 9 מיליארד? בעוצמה יהודית אופטימיים

ח"כ אלמוג כהן התייחס לתקציב המדינה ודרישות מפלגתו • הדגיש: "לא הבטחנו מופע קסמים - כן הבטחנו לתת דגש גדול שהחיים יחזרו למסלולם"


לקראת ההצבעה על תקציב המדינה הלילה (ג') ולאחר משבר בין הממשלה למפלגתו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, עוצמה יהודית, על חלוקת הכספים, הצדדים הגיעו להסכם שכולל תוספת של 250 מיליון שקלים למשרד הנגב והגליל. בן כספית ונועם אדרי דנו על כך ב־103fm עם חבר הכנסת אלמוג כהן (עוצמה יהודית), אשר הגיב לידיעה.  

"81 נרצחים, 60 ומשהו אחוזי עלייה ביהודים - זה לא זז", הטיחו צמד המגישים בחבר הכנסת עם תחילת השיחה, וכהן השיב: "בראשית דבריי אומר שהמספרים מאוד ברורים, והעובדות שהצגת נכונות וכואבות מאוד, וביחד עם זאת אומר שמההבנה וההיכרות שלי עם הסוג פשיעה בחברה הערבית, היא לא משהו שמדיד פר תקופה או פר פוליטיקה או פר מדיניות, נועזות של המערכת שאמורה לאכוף. גם כאן, הבשורה העיקרית היא בשורת התקציב, שאותו אנחנו מביאים לשולחן, שיוכלו להביא יותר גורמי מקצוע שיוכלו להביא את המענה והפתרון לאנשים שחיים בחברה הערבית, שהם אנשים טובים ברובם. התקציב הוא באמת בשורה משמעותית".

בנוסף, התייחס חבר הכנסת כהן לתוספת התקציב העומדת על 250 מיליון למשרד הנגב והגליל: "התקציב הזה הוא תוספת לתקציב קיים. התקציב הוכפל. אני אתחייב על דברים שאני יכול להתחייב - בית חולים שני בעיר באר שבע. כיום גם בסורוקה חלק ניכר מכוח האדם הוא כוח עזר בדואי, רופאים בדואים, שעושים שירות משמעותי בשביל להציל חיים. אנחנו בנגב מבינים שאנחנו חיים יחד, אז הפרויקט הזה למשל יביא המון מזור לכאב גדול. הנושא של מעבר צה"ל דרומה, שיביא פריחה מדהימה".

באשר לטענה כי אותם 9 מיליארד ש"ח בהם מתגאה השר איתמר בן גביר לא קיים בתקציב הנוכחי, הבהיר: "אני סומך על יו"ר המפלגה איתמר בן גביר, ההבטחה של 9 מיליארד הגיעה מפיו של ראש הממשלה, שר האוצר, כל השרים הבכירים ביותר. הדברים האלו יקרו מפני שיש פה קונצנזוס שהארגון הזה ארגון פצוע, שלא התקדם עם השנים, המערכת נשארה מאחור. היום השוטרים עובדים ימים כלילות, רודפים אחרי מחבלים ופושעים, עושים עבודה קשה בשביל 7,800 ש"ח בחודש".

"אני חושב שלא ממקומי לבוא ולבקר את יו"ר המפלגה. הלב שלו נמצא במקום הנכון, את דעותיי המקצועיות אני נותן. אנחנו רוצים את הכול כאן ועכשיו, וזה ברור לי, אני מבין את הזעקה שנשמעת, אבל יחד עם זאת - הלוחמה בפשיעה, כמו בטרור, זה בעיקר סיזיפיות, התמדה. הדברים האלה לוקחים זמן. לא הבטחנו מופע קסמים, אבל כן הבטחנו לתת דגש גדול שהחיים יחזרו למסלולם הנורמלי", סיכם.

עריכה: שני רומנו

23/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris