ינון מגל ובן כספית

"מעוז מסמל את כל מה שכולנו מתעבים"

יושב ראש הפורום החילוני ד"ר רם פרומן התנגד בתוקף לחזרתו של יו"ר נעם אבי מעוז לתפקידו כסגן שר במשרד החינוך • הבהיר: "לחיות ביחד כבר אי אפשר"


היום (א') שב יו"ר מפלגת נעם אבי מעוז לתפקידו כסגן שר במשרד החינוך, זאת לאחר שקיבל את התקציבים שדרש לרשות לזהות יהודית לאומית שיקים. ד"ר רם פרומן, יו"ר הפורום החילוני ומחבר הספר 'הדרך החילונית', שוחח עם בן כספית וינון מגל וזעם נוכח הדברים. 

"מעוז מסמל את כל מה שכולנו מתעבים ומעוניינים להרחיק מילדינו", טען. "אחד הדברים היפים במעוז - הוא מצליח לייצר קונצנזוס בין כל אלה שלא רוצים בכלל יהדות לאלה שחושבים שיש עושר אדיר בה. מערכת החינוך הממלכתית נמצאת כבר שנים במתקפה של עמותות ההדתה, ומעוז קיבל תקציב אדיר כדי לדחוף את כל הגופים הללו שמנסים לשנות את הצביון שם. אנו לא רוצים את זה. אבי מעוז לא מתעניין בחינוך של ילדיו. מאז חוק החינוך הממלכתי, במערכת החינוך הממלכתי־דתי יש מנגנונים שלמים, כך שאפילו אם יוסי שריד או שולמית אלוני היו שרי החינוך, לא היה ניתן לגעת בה".

בהמשך, תהה: "מה האדם הזה בכלל רוצה ממשרד החינוך? המנדט של אבי מעוז, מצד אחד זה לעשות הדתה ככל הניתן בילדי החינוך הממלכתי ולזה אנו מתנגדים בכל תוקף, והצד השני נראה לי כמו גול עצמי, מבחינתי הדרך הטובה ביותר להילחם בהדרה היא שקיפות מול ההורים. ברגע שהוא מציע זאת, אני חושד. לא יכול להיות שהוא יוצא למבצע התאבדותי". 

בסיום דבריו, הדגיש פרומן: "המטרה שלי היא לחיות אורח חיים חילוני נורמלי במדינת ישראל, לדעתי צריך לעשות איזשהי היפרדות. אני לא חושב שאני יכול לחיות את חיי ביחד עם ציבורים שלא רק שאני מממן אותם ועבור חלק אני מת, אלא שיש להם מנדט למרר את חיי. יש כל מיני מודלים, דבר אחד ברור לי - לחיות ביחד כבר אי אפשר".

עריכה: מיכל קדוש 

28/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש90
צילום: אוליביה פיטוסי/פלאש90  |  אבי מעוז
Paris