איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"אי אפשר להחזיק ככה, צריך להגדיל את התעריף"

מרכזי היום לטיפול בקשישים על סף סגירה • שמואל (סמי) קידר, מנכ"ל איגוד בעמותות הל"ב, ויריב מן, ראש מנהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה, התייחסו


איגוד מרכזי היום לטיפול בקשישים, בחולים ובתשושי הנפש התריע כי המרכזים לפני סגירה בטענה כי חלוקת תקציב המדינה הדו שנתי פוגע בשכבה החלשה. בשיחה עם ענת דוידוב ב־103fm, שמואל (סמי) קידר, מנכ"ל איגוד בעמותות למען הזקן בישראל (הל"ב), התייחס לדברים. 

לדביו, "המקום היחיד שנותן לקשישים מרגוע זה מרכזי היום, המרכזים נכנסו לקושי כלכלי קשה. עם יוקר המחיה של היום, עם התייקרויות החשמל, אי אפשר להחזיק ככה. צריך להגדיל להם את התעריף. אמר לי שר הרווחה הקודם, מר מאיר כהן, שיש לרשותינו 50 מיליון שקלים שעומדים במשרד האוצר. זה נפל באוצר, זה תקוע באוצר". 

לשיחה הצטרף יריב מן, ראש מינהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי, שהתייחס לדבריו של סמי. "הכסף יהיה", הבהיר. "אני נכחתי בפגישה שהשר שלנו יעקב מרגי פגש את סמי. המחלוקת היא לא כל כך על היקף התקציב, אלא לגבי הגורמים שאמורים להשתתף במימון. המימון של הרפורמה הזאת אמור להיות מחולק לשני גורמים מרכזיים, אנחנו ומשרד האוצר. ככל שאנחנו מבינים, משרד האוצר מבין ומכיר בערך של מרכזי היום, אנחנו מקווים שאנחנו נצליח להתמודד עם איזו מחלוקת שהתגלתה". 

28/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris