אודי סגל וענת דוידוב

"מבקשים בכל לשון של בקשה שהמדינה תתייחס במלוא הרצינות"

דוד רוטבן, אחיו של שלום, הישראלי שאותר בירדן לאחר שנתיים, סיפר: "שילמתי המון מחירים אישיים, השתתפתי בלמעלה מעשרות חיפושים"


לפני כחודש, שלום רוטבן, הישראלי שאותר בירדן לאחר שנתיים, נמצא במקרה צועד על כביש ליד עמאן הבירה. תושבי המקום ליוו אותו לבית חולים לחולי נפש, שם אח מוסמך מטייבה הבין שמדובר בישראלי, הצליח ליצור קשר עם משפחתו ועדכן אותם על מציאתו. ענת דוידוב וגדעו אוקו שוחחו על כך ב־103fm עם דוד, אחיו של שלום, אשר שיתף בהתרגשות הגדולה. 

"ניכרת עליו הטראומה, והחרדות שעבר בשנים האחרונות, במיוחד בשנתיים האחרונות שלצערנו הרב לא היה לכאורה אפילו קצה חוט לגביו, ולא שום מידע לגביו" סיפר רוטבן. "פתאום ככה, לאחר שנתיים הוא הופיע לנו. זה רגשות מעורבים. רואים שהוא שמח לבוא הבייתה, אני באופן אישי הייתי בירדן, עכשיו הוא נראה יותר טוב".

עוד שיתף כי "הוא ממש מספר קצת, הוא אומר 'לקחתי הרבה תרופות, הלכתי לאיבוד, חשבתי שאני בניו יורק'. אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה, שהמדינה תתייחס במלוא הרצינות, בכל מישור של עזרה ששלום צריך, לשקם אותו".

לאור אמירותיו תהתה דוידוב האם המדינה לא מכירה בשלום כפוסט טראומתי. רוטבן הודה: "למיטב ידיעתי לא. הוא אמנם מוכר בביטוח הלאומי, אבל במישור הזה של פוסט טראומה ונפגע איבה למיטב ידיעתי הוא לא מוכר. אנחנו בהחלט, אני יכול להגיד לכם, אני האח הגדול במשפחה, אני מ־2013 מלווה את הסיפור הזה. שילמתי המון מחירים אישיים, השתתפתי בלמעלה מעשרות חיפושים".

"על חשבונך?", התעניינה המגישה, ורוטבן השיב: "בוודאי. היו לאורך הדרך כל מיני אנשים טובים שתרמו, אבל עדיין הרוב היה על חשבוני. שילמתי מחירים אישיים מאוד כבדים אבל לא וויתרתי. אני רוצה להודות לבורא עולם, לנשיא הרצוג, איש מדהים שהתערב, וכל מי שעזר, שר החוץ, אנשים מדהימים".

לסיום, ביקש רוטבן סיוע מכלל האזרחים ומכל מי שרק יכול לעזור לאחיו להשתקם. מעוניינים לסייע? דוד רוטבן - 050-3000324.

עריכה: שני רומנו

29/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב וגדעון אוקו
ענת דוידוב וגדעון אוקו  |  צילום: 103fm
Paris