זהבי עצבני
עם נתן זהבי

"ככל שהמחאה נחלשת, כך אנשים מדברים מסוכן יותר"

סג"ל התייחס להתבטאות אלוף (מיל') עמוס מלכא נגד אנשי הליכוד ולהפגנה מול ח"כ רוטמן: "איך מצד אחד אפשר לצעוק 'דמוקרטיה' ולהתכוון לדיקטטורה?"


אראל סג"ל שב לאולפן 103fm כדי לדון עם אנשים מכל קצוות הארץ על חדשות השעה. בפתח התוכנית הוא הזמין את שלל המאזינים לשוחח עמו על אירועי הימים האחרונים. "בואו נדבר על חופש הביטוי", אמר. "האפשרות של אנשים לנהל שיח, שוק רעיונות חופשי, אלוף במילואים בצה"ל עמוס מלכא קרא לרדוף את כל אנשי הליכוד, להגיע איתם לכזאת רמה של מגע". 

"מעבר לעובדה שזה עידוד מסוכן שיכול להידרדר, זה גם מעיד על הדרך שבו המחנה הדמוקרטי, כביכול, תופס את הדמוקרטיה וחופש הביטוי", ציין סג"ל. "חופש הביטוי לא נועד רק כדי שנאמר דברים שנעימים לאוזן, הוא אמור לשרוט, במיוחד כשמדובר בוויכוח כזה עתידי על הזהות של מדינת ישראל. ככל שהמחאה נחלשת, כך אנשים מדברים מסוכן יותר".

בהמשך, התייחס להפגנה מול ח"כ שמחה רוטמן כאשר הגיע לאוניברסיטת תל אביב לדבר על הרפורמה המשפטית: "אוניברסיטה היא מקום שבו צריך לאפשר לדבר. אוני' תל אביב היא מקום שמאפשר לסטודנטים ערבים לבטא את דעתם על הנכבה. לעומת זאת, כשמגיע ח"כ שמחה רוטמן כדי לשוחח על הרפרומה, אפשר לא להסכים ולהפגין אבל אין דומה הפגנה כשעומדים בחוץ ומפגינים, לקרבה הזאת".

הוא סיכם: "אני לא מבין איך מצד אחד אפשר לצעוק 'דמוקרטיה' ולהתכוון לדיקטטורה, אני רואה פרצופים מלאי שנאה, מלאי חרון". 

29/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris