בן כספית ואריה אלדד

"לא צריך לרקוד על דמעות הברית שנוצרה בכדורגל"

ח"כ עמית הלוי צעק מעל דוכן הכנסת כי "שחקן ערבי בנבחרת, שישיר את 'התקווה' ויצדיע לדגל" • זוהיר בהלול, שדרן ספורט וח"כ לשעבר, הביע את דעתו


הכוכב העולה ענאן חלאיילי הבקיע אמש (ג') את שער הניצחון של נבחרת הנוער במשחק מול נבחרת אוזבקיסטן בשלב שמינית הגמר של המונדיאליטו. חבר הכנסת מהליכוד, עמית הלוי, צעק היום (ד') מעל הדוכן בכנסת כי "שחקן ערבי בנבחרת, שישיר את 'התקווה' ויצדיע לדגל". אריה אלדד ובן כספית ביקשו לדון על כך ב־103fm עם זוהיר בהלול, שדרן ספורט מיתולוגי וחבר כנסת לשעבר, שהגיב לדברים.

בראש ובראשונה סיפר כי צפה במשחק והתמוגג. שכן, "מדובר בהישג כביר שרק מוכיח שצריך לסמוך על דור העתיד". בהמשך ביקש להתייחס לדבריו של חבר הכנסת עמית הלוי מעל דוכן הכנסת, ואמר: "קטונתי, אבל המציאות עולה על כל דמיון. מצד אחד מחזקים את הרוח הציונית, את הזהות הציונית, ואת היהדות. מנסים לדחוק את הערבים מאחור. זה פופוליזם. איפה אתה רואה שיתוף פעולה בין ערבים ליהודים? אין הרבה".

בהמשך טען שעצם האמירה הזו היא בעצם ריקוד על הדמעות של הברית הלא כתובה בין ערבים ליהודים, ואמר: "לפחות בואו נשמר אותה. ריבונו של עולם, אל תכניסו את הדברים האלה". נקודה נוספת שביקש לעלות בהלול קשורה דווקא לרופאים בישראל: "יהודים מסוגלים להפקיד את בריאותם ברופא ערבי, אבל ברגע שהוא מוריד את החלוק הם לא מאמינים לאף מילה שלו. זה כבר תקליט שחוק". לסיכום ביקש להזכיר: "על כל פנים, זה קרה בכדי לעלות רייטינג ולקצור מחיאות כפיים מהחבר'ה בירכתי הכנסת".

עריכה: עדן בן ארי 

31/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שחקני נבחרת הנוער
שחקני נבחרת הנוער  |  צילום: LUIS ROBAYO_AFP via Getty Images
Paris