אראל סג"ל

גנץ: "26 שנה אין תלונה על הדתה ועל אורחות החיים - הפוך"

המחאות נגד ישיבת מעלה אליהו בתל אביב נמשכות וישנן קריאות להפסיק את פעולתה • ראובן לדיאנסקי סגן ראש העיר ויאיר גנץ מנכ"ל הישיבה על המחלוקת


ישיבת מעלה אליהו שנמצאת בתל אביב עתידה לעבור למשכן חדש וגדול יותר אך תושבי העיר הקימו קול צעקה בשל כך ומחו מול הישיבה להפסיק את פעילותה בשל הרצאות להטופובית. 

ראובן לנדיאסקי, סגן ראש עיירית תל אביב סיפר על תכנון העירייה להעביר את הישיבה מקום, וטען כי: "מעלה אליהו זה רק סימפטום מה שקורה בעיר תל אביב מבחינת הפגיעה בחיים הליברלים", עוד אמר, "באזור חילוני התושבים רשאים להביע את דעתם, ואם הם לא רוצים שיכנס מוסד כל כך גדול ורחב ידיים שגם פוגע בציביון החילוני וגם פוגע בשל הבניה המאסיבית צריך לקחת את זה בחשבון. בשכנות נווה שרת יש שכונה חרדית, תאר לעצמך שהמרכז הגאה היה מקים שם בניין, איזה קול צעקה הייתה נשמעת". 

בהמשך עלה לשידור יאיר גנץ, מנכ"ל ישיבת מעלה אליהו, "הקרקע שעליו הישיבה יושבת, זה עוד מהחלוקה העותמנית, בפועל אלה שמתנגדים לישיבה, חתמו על הקצאת השטח של הישיבה. הסיסמאות האלה להקים מועדון קשישים - אף אחד בארץ לא הורס בית כנסת להקים מועדון קשישים, איפה יש דבר כזה בארץ? אנחנו נמצאים בחצי מגרש פרטי, את החלק שלנו לעירייה כבר נתנו. אנחנו לא נפתח בהליכי משפט, אנחנו הולכים עם העירייה שאמרו שבודקים חלופות - אם זה יגיע למצב של 'תעופו מהעיר', זה לא יקרה". 

לסיום אמר: "26 שנה אין תלונה על הדתה ועל אורחות החיים - הפוך".

31/05/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישיבת הסדר (אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה)
ישיבת הסדר (אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה)  |  צילום: פלאש90
Paris