אודי סגל וענת דוידוב

"אי אפשר לעשות פוליטיקה מחיי אדם"

הממשלה דחתה את הקמת חדר מיון ממוגן בשל מחסור ב־6 מיליון שקלים • חברת הכנסת דבי ביטון (יש עתיד) הסבירה: "בסופו של דבר לא מדובר במיליארדים"


ממשלת ישראל דחתה את הקמת חדר המיון בעיר שדרות, בשל חוסר ב־6 מיליון שקלים. למרות שרוב התקציב כבר אושר, הממשלה עדיין לא הכניסה את הנושא לתקציב המדינה. הצעה להסדיר את העניין עלתה לפני יומיים, ונדחתה. חברת הכנסת דבי ביטון (יש עתיד) שוחחה ב־103fm עם ניסים משעל ופרופ' אריה אלדד, והעניקה את זווית הראייה שלה לנושא.

תחילה הסבירה חברת הכנסת ביטון כי "אני הגשתי הצעת חוק למיון קדמי, כמובן שיהיה ממוגן, גם בשדרות ובקריית שמונה. בקריית שמונה כעיקרון יש כבר, אבל מאחר ומהמיון לא חלק מהתקציב הם בכל שנה צריכים להתחנן לכספים, וזה מה שקרה. עד לפני חודש הם אפילו לא ידעו אם הם מפעילים את המיון הזה. אני בעברי הייתי אחות, זה א' ב' שמתבקש באזור שהוא נפיץ, שאנחנו לא יודעים לאיזה בוקר אנחנו קמים. לשמוע את המשפטים בחדרי חדרים, שלא יהיה כרגע פתרון לסוגייה הזו, זה עוד יותר מטריד אותי".

"בתקציב בממשלה הקודמת היה סעיף?", תהה פרופ' אלדד, וח"כ ביטון השיבה: "לא היה סעיף. מקומם אותי שאתם עסוקים בממשלה הקודמת, שהייתה שנה וחצי, עשתה דברים מדהימים. אנחנו כבר תחת המתקפות האלה מעל 20 שנה".

הוסיף פרופ' אלדד ושאל מה עמדתו של הדרג המקצועי, והאם משרד הבריאות תומך במהלך. ח"כ ביטון הבהירה כי "אני לא נכנסתי לזה, כשאני מגישה הצעת חוק אני מגישה אותה לוועדת השרים ולכנסת ישראל. מאחורי המליאה 90 אחוזים מחברי הקואליציה בעד, לדאבוני ההצבעה הייתה פוליטית. אי אפשר לעשות פוליטיקה בחיי אדם. כשאני מגישה הצעת חוק, אני מגישה מה אני רוצה, היא תעבור טרומית, נכנסים לוועדות. בוועדות אנחנו מזמינים את כל הגופים, ואני לא חושבת לרגע ששר הבריאות בסיטואציה הזו היה מתנגד".

"אני בסופו של יום, שאני תושבת העיר, יודעת מה קורה כאן, אנחנו משלמים מחיר מאוד יקר, ולפעמים מיון קדמי הוא בטח מאוד חשוב. התושבים פה, מרביתם, עם התקפי חרדה. אני חושבת שזה דבר לגיטימי. על מה אנחנו מדברים? ראש העיר גייס את כל הכספים, אנחנו צריכים 6 לסיום ומיליון וחצי לאורך שנה, זו התחזוקה - על מה מדברים? זה חד פעמי השישה מיליון, זה רק לסיום המבנה. בסופו של יום לא מדובר במיליארדים, מגיע לתושבים האלה", הדגישה לסיום.

עריכה: שני רומנו

01/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דבי ביטון
דבי ביטון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris