בן כספית ואריה אלדד

"אני לא יודעת במה השר עוסק - בלריב עם היועמ"שית?"

ח"כ אורית פרקש־הכהן על האלימות הגוברת בחברה הערבית: "אני לא חושבת שהשר לביטחון לאומי משרה עלינו ביטחון לאומי, למעשה אפשר להגיד שהביטחון פחת"


חמישה בני אדם נורו למוות היום (ה') בכפר יפיע, זאת על רקע האלימות הגוברת בחברה הערבית. חברת הכנסת אורית פרקש־הכהן (המחנה הממלכתי) שוחחה על כך עם אריה אלדד ואיתן כבל ב־103fm. 

"אנחנו עברנו כבר את הנרצח ה־100 בחברה הזו. אנחנו בממשלה שמנו פרויקטור מיוחד שיתמקד בסוגיית האלימות והתקיפות בחברה הערבית. פה, לא נראה לי שהשר לביטחון לאומי משרה עלינו ביטחון לאומי. למעשה אפשר להגיד שהביטחון פחת וזה כמו הרבה דברים לצערי".

כשנשאלה האם הבעיה היא רק בממשלה, השיבה: "לא. אני חושבת שבהחלט יש אתגר בחברה הערבית, אתגר שהלך והתעצם. הרבה מאוד שנים שלא הייתה אכיפה מספקת, שהנשק שם קל מאוד ברחובות. אבל אנחנו התחלנו בממשלה, עם השר עומר בר־לב, לעשות פעולות מאוד עמוקות בשטח בשיתוף השב"כ כדי לאסוף את הנשק, כדי לייצר הרתעה".

"זה נראה כמו איבוד שליטה, צריך להגיד את האמת. החברה הערבית סובלת מלחיות חיים בשדה קרב וזה דבר שהוא לא קביל וצריך לטפל בדבר הזה", הוסיפה.

עוד הדגישה בנוגע לשר בן גביר כי "לצערי, אני לא יודעת במה הוא עוסק. בלריב עם הניצבים? בלריב עם היועצת המשפטית? ולהתעסק במפגינים? חבל".

"אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא"

בהמשך התייחסה חברת הכנסת אורית פרקש־הכהן ליחסים בין יו"ר מפלגתה בני גנץ לראש האופוזיציה יאיר לפיד, והקשר בין המפלגות, ושיתפה כי "מפלגות האופוזיציה עובדות בממשלה הזאת בתיאום מלא, אני בצוות ההדברות בבית הנשיא, אנחנו עובדים ביחד עם 'יש עתיד', זה חשוב לנו. אנחנו חושבים שזאת תקופה שאנחנו חייבים לעבוד ביחד", אמרה.

"בסוף בהידברות אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא", חידדה, "בהצעות חוק אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא. זה שכל סיעה בהתחלה, כמקובל הרבה שנים, רצתה לשים מועמד או מועמדת לוועידה למינוי שופטים מתוך מחשבה של מי יהיה המועמד שהסיכויים שלו גדולים - אלה דברים שקורים. ועובדה שבסוף בני גנץ קיבל את ההחלטה הנכונה בעיניי לשים את הדבר הזה בצד".

"אין לאופוזיציה את הפריבילגיה שיהיה בה מתח", טען כבל. לכך השיבה פרקש: "אני חושבת שעובדים יחד".

עריכה: שי איידלר

08/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אורית פרקש־הכהן
אורית פרקש־הכהן  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris