איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"צריכים בכנסת את האנשים הטובים ביותר"

הוועדה הציבורית לתנאי שכר הח"כים המליצה על הגדלת מענקי הפרישה שלהם בעשרות אחוזים • יו"ר הוועדה פרופ' יובל אלבשן הגיב


על פי המלצותיה של הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותנאי חברי הכנסת שפורסמו ביום רביעי האחרון והוגשו לוועדת הכנסת, המענקים שעתידים לקבל חברי כנסת שפרשו מהמשכן עתידים לקפוץ בעשרות אחוזים. מהי הסיבה למהלך?

פרופ' יובל אלבשן, יו"ר הוועדה הציבורית לתנאי שכר חברי הכנסת, שוחח עם ענת דוידוב והתייחס לדברים. "ההמלצה הקודמת הייתה להעלות את השכר כולו, אנחנו צריכים בכנסת את האנשים הטובים ביותר ולא את מי שמגיע לשם כדי לשפר שכר או כי הוא יכול וצבר מספיק הון. מי שמפסיק להגיע אלו אנשים שיש להם מה להפסיד. יש הרבה חברי כנסת טובים, אבל יש גם הרבה שהם לא מספיק טובים, ואין ואקום, תמיד יהיו 120, לפעמים גם 140".

"זה כבר לא פותח דלתות", הבהיר. "צריכים במקום הזה את הכי טוב. אני בעולם הכי מציאותי. אם תשאלי אותי, זה עוד כלום. אם נצא מהשיח של לזה יש כסף ולזה אין - כדי שאנשים אמיתיים ייקחו את ההחלטות ולא משרתי רוב למיניהם ואנשים שלא מבינים או משרתים אינטרסים אחרים, את חייבים שם כאלה עם חוט שדרה". 

בסיכום, הדגיש פרופ' אלבשן: "אנחנו הגוף הממליץ, הם עומדים לבחירת הציבור. יש לנו דבר אחד - האינטרס הציבורי, והוא שבכנסת יהיו הטובים ביותר, לא שח"כים ישתמשו בקשרים כדי להיות לוביסטים. אנחנו כבר שנה שלמה מגישים המלצות לעלות והכנסת דוחה אותן בגלל הלחץ התקשורתי".

עריכה: מיכל קדוש 

11/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פרופ' יובל אלבשן
פרופ' יובל אלבשן  |  צילום: יוסי זמיר/פלאש90
Paris