בן כספית ואריה אלדד

"טיפול השורש - לא על ידי השב"כ"

עדי כרמי, לשעבר בכיר בשב"כ, על האפשרות לשילוב הארגון במאבק בפשיעה בחברה הערבית: "חושבים שהשב"כ יושב על הגדר ומחכה שייקראו לו. לא"


בישיבת הממשלה שנערכה היום בנושא האלימות הגוברת בחברה הערבית, הבהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי, לדבריו: "הממשלה שלנו הקציבה תקציבי ענק למשטרה כדי להעסיק עוד אלפי שוטרים ולהקים את המשמר הלאומי, אבל כל זה דורש זמן ואין לנו זמן. לכן, אני מתעקש להכניס את שב"כ מיד". 

עדי כרמי, בכיר לשעבר בשב"כ, הגיב לדברים. "השב"כ יושב בשולחן עגול עם המשטרה בנושאים שנמצאים על התפר ובא חשבון עם כל מי שהיה מעורב בלינצ'ים בשומר החומות", טען. "השאלה שצריכה להישאל היא איך מביאים את הפתרון ברמת טיפול השורש, וטיפול השורש הוא לא על ידי השב"כ".

עוד הוסיף, כי: "חושבים שהשב"כ יושב על הגדר ומחכה שייקראו לו. לא. השמיכה היא לא אינסופית. התשובה היא פשוטה. במשטרה יש מקצוענים שיודעים לטפל בפשע מאורגן, יש להם ניסיון וידע, החוכמה היא לתת להם את המשאבים ואת כוח האדם. פה אנו יודעים בדיוק מה עומד לקרות, אנו מכירים את משפחות הפשע. החוכמה היא להבין איך אנחנו מחזיקים אנשי משטרה שיש להם את הידע והניסיון, ומעלים תקציבים ואת גאוות היחידה של השוטרים. כל פעם דוחים את זה". 

בסיום דבריו, הזהיר כרמי: "אם לא יעשו טיפול שורש עכשיו כשזה מדמם וכואב, אני לא יודע מתי. בסופו של דבר, המשטרה אחראית על הנושא הזה. אם צריך לערב גופים נוספים, זה לא רק שב"כ, רשות המיסים לדוגמה. המלחמה צריכה להיות מלחמה כוללת". 

עריכה: מיכל קדוש 

11/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לכתבה
אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לכתבה  |  צילום: אדי ישראל/פלאש90
Paris