אודי סגל וענת דוידוב

"רה"מ הצליח לנטרל פצצה מתקתקת בדמות המחאה"

ניסים וגיא התייחסו לדרמה בכנסת בבחירת אלהרר בוועדה לבחירת שופטים • גיא: "כל זמן שלוין מנסה לקדם את השינוי אני חושב שאין מקום להידברות"


אל אולפן 'שבע תשע' שבו ניסים משעל וגיא פלג ופתחו את התוכנית בדברים על החלטת הממשלה למנות לוועדה לבחירת שופטים את נציגת האופוזיציה ח"כ קארין אלהרר. היא נבחרה על פי רוב, ועם תמיכה של חמישה חברי כנסת מהקואליציה. 

ניסים משעל פתח ואמר: "הייתה אחת הדרמות הפוליטיות שראיתי, וראיתי הרבה דרמות. אבל הבוקר אני קורא את הפרשנים ואני עושה סיכום איך הם תארו את נתניהו, 'אובדן שליטה', 'הכישלון הגדול', אנחנו יכולים להסכים או לא לתיאור, אני חייב להגיד לך שנתניהו הצליח לנטרל פצצה מתקתקת בדמותה של המחאה".

המשיך וטען: "אם קארין אלהרר לא הייתה עוברת, המחאה הייתה שוטפת את הארץ. מבחינת האופוזיציה הם מינו רוב בוועדה לבחירות שופטים - מה הלאה, האם לכאורה אי אפש רלומר שהם השיגו הישג עצום, למה לא להמשיך את השיחות בבית הנשיא. למה להחרים את השיחות? הם קיבלו את מה שהם רוצים, ואומרים 'אנחנו לא נמשיך'. זו לגיטימציה לנתניהו לוין וסמוטריץ', להגיד 'הם לא רוצים, בואו נמשיך בחקיקת הרפורמה'. הם חייבים להמשיך בשיחות בבית הנשיא ולהגיע להסכמות". 

גיא לא הסכים עם דבריו וטען: "לא התרגשתי מהאירוע שהיה בכנסת, אני מרגיש שכולם מחפשים לעצמם דרמות והולכים לצדדים במקום להתמקד בעיקר, והעיקר זו תוכניתו של שר המשפטים לשנות את הרכב הוועדה לבחירת שופטים, כל זמן שהוא מנסה לקדם את השינוי אני חושב שאין מקום להידברות, כי היתר הם סעיפים שוליים". 

15/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים משעל וגיא פלג
ניסים משעל וגיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris