ינון מגל ובן כספית

רדמן: "חבורה של מטורללים"; ינון: "מי אתה שאתה מאיים על מישהו?"

ממובילי מחאת הרפורמה ראש בראש עם המגיש מגל • ינון הגיב לדבריו: "אתה מסית את העם, כשאתה אומר שזו לא תהיה דמוקרטיה אתה מסית"


עם הדיונים במליאה לקראת הצבעה לוועדה למינוי שופטים, ראשי מחאת הרפורמה אמרו כי אם לא ייבחר מי מטעם האופוזיציה הם יצאו לרחובות להפגנות ברחוב קפלן בתל אביב, ובכל רחבי הארץ. ההפגנות בוטלו מאחר והושגה הצלחה על פי הנראה לאופוזיציה עם בחירתה של קארין אלהרר לוועדה. סביב הנושא וסביב הטענה לדעיכת המחאה שוחחו ינון ויריב עם משה רדמן, מראשי מחאת ההייטקיסטים, אשר פרש את משנתו בנושא.

"לא ארגנו אתמול, ביטלנו כי השגנו את מה שרצינו. ברגע שהיא נבחרה, אני בקולי, וכל מי שמארגן את ההפגנות, אמרנו 'אין שום טעם להגיע'. רצינו חברה בוועדה וקיבלנו חברה בוועדה", הכריז רדמן בפתח השיחה, והתייחס למספר המפגינים הפוחת מתחילת המחאה: "קודם כל ההסתכלות רק על מספרים היא לא נכונה, אתה צריך להסתכל על הישגים. המחאה בינתיים, כל דבר שהיא שמה לנגד עיניה היא הצליחה. לכן אם יש 200 אלף או 150 אלף זה חסר משמעות. אני מייצג את הציבור שמוחה, שזה מאות אלפי אנשים. גנץ ולפיד נמצאים בבית הנשיא על הגב של הציבור הזה".

מגל דרש לדעת האם מישהו בחר בו להוביל את המחאה, ורדמן השיב: "אף אחד לא בחר בי, אנשים יוצאים, הם לא יוצאים בשבילי. המבחן הוא מבחן התוצאה. למה הוא לא העביר אתמול את שני נציגי הקואליציה? הוא לא רוצה להמשיך בשיחות, הוא מפחד ולא שולט בקואליציה שלו".

"אתם פגעתם בצבא, בכלכלה, ביום הזיכרון, יום העצמאות, פגעתם בביטחון של האנשים - מי שמוכן לשרוף את האסמים ולהרעיל את הבארות רק בשביל לנצח את נתניהו ולהפיל את השלטון", תקף מגל, ורדמן השיב אש: "מרעיל הבארות נתניהו נותן לבן אדם שאמר שהוא לא ראוי להיות שר כמו בן גביר, טרוריסט מורשע. הוא הרעלת בארות. למנות את בן גביר לשר לביטחון לאומי זו הרעלת בארות".

בתגובה לאמירותיו, טען מגל כי ראשי המחאה פגעו בצה"ל עקב עידוד הסרבנות, ורדמן ביקש לחדד: "לא עודדנו סרבנות, אנשים ספציפיים אמרו שהם יפסיקו להתנדב. כל הרבנים של הציונות הדתית שקראו לסירוב פקודה, לחיילים סדירים בהתנתקות, אותם שכחתם? צה"ל מצא פתרון ונתן להרבה קצינים לא לבוא לפנות".

"אתם כופפתם את ראש הממשלה כי איימתם על הביטחון של המדינה. על זה לא נשכח ולא נסלח לכם", המשיך מגל, ורדמן הבהיר: "הכול נכון חוץ מזה שאיימנו על הביטחון. לקחנו את הריזיקה המטורפת הזו, אנשים מתנדבים מדם ליבם אמרו שהם לא יתנדבו כדי להציל את צה"ל. אין ישראל לא דמוקרטית, אתה יודע את זה טוב מאוד. אם ישראל תהיה מדינה לא דמוקרטית היא לא תהיה. אם השופטים ממונים פוליטית היא לא דמוקרטית".

דבריו של אחד ממובילי המחאה לא הורידו את גובה הלהבות באולפן, ומגל ציין כי בכל המערב, הפוליטיקאים ממנים את השופטים. רדמן הוסיף כי ישנן בקרות ואילו בישראל אין איחוד אירופי, שני בתים וחוקה. "אצלנו השתלטה על המדינה חבורה של מטורללים", הכריז רדמן והביא לזעם רב בקרב המגיש.

"אתה המטורלל הראשי, מי אתה בכלל? מי מכיר אותך? מה עשית בחיים שאתה בכלל מאיים על מישהו? מי אתה משה רדמן?", זעם מגל, ורדמן השיב: "אני חייל של מדינת ישראל. אני לא מחליט על אף אחד. מה שחשוב זה העם, לא אני. אני לא בן אדם מסית, אני אומר את האמת".

עריכה: שני רומנו

15/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מחאת הרפורמה המשפטית - ארכיון
מחאת הרפורמה המשפטית - ארכיון  |  צילום: עומר פיכמן/פלאש90
Paris