אודי סגל וענת דוידוב

"חצי שנה לפני? מה בוער לך? חתיכת ילד כאפות"

מפקד מחוז י-ם לשעבר ניצב בדימוס אריה עמית תקף את בן גביר נוכח התנהלותו מול המפכ"ל • הוסיף: "כמו המשמרות באיראן, אותו דבר הוא רוצה להקים"


"בן גביר, זה שאתה עבריין ידעתי, כי הרי נעצרת אצלי לא פעם ולא פעמיים. זה שאתה פירומן פרחח ידעתי, כי רק צריך לראות את התנהגותך. אבל לתדרך תקשורת שלא תאריך למפכ"ל את הקדנציה בלי לדבר איתו בכלל, כשהוא בחו"ל ליד אחיו שמנותח ניתוח מציל חיים? אתה אפס, פחדן עלוב, הכי לא מנהיג שיש, והיחיד שיותר מגעיל ממך זה מי שמינה אותך לתפקיד שענק עליך".

במילים קשות אלה, ביקר ניצב בדימוס אריה עמית, מפקד מחוז ירושלים לשעבר, את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, זאת נוכח האופן בו נהג בימים האחרונים מול מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי. בשיחתו עם ענת דוידוב וניסים משעל, הגיב לדברים. "זה בדיוק מה שאני חושב בעל האיש העלוב האיש, שבחצי שנה ריסק את המשטרה לחתיכות", טען. "הוא כל כך לא מבין בניהול, הוא כמו קרנף, רץ ומרסק את הכל בדרך, הטריל את המפכ"ל והניצבים, הכניס למשטרה רעשים איומים שלא נותנים לה לעבוד. בן גביר עשה דבר נוראי".

"איזו התנהגות מגעילה"

"באמת? חתיכת אפס", זעם, "המפכ"ל בגרמניה, אח שלו הולך למות והוא צריך לשמוע שאתה מתדרך כתבים על זה שאתה לא מאריך את הכהונה? איזו התנהגות מגעילה. להודיע למפכ"ל חצי שנה לפני תום הכהונה שלא תוארך לו הקדנציה, זה להפוך מפקד לסמרטוט מוחלט. אף אחד לא מתייחס אליו, כל הניצבים במסע ליקוקים לשר. זה הרס ונזקים בלתי יתוארו. יש עניין של לעשות את זה בצורה אינטליגנטית בלי לגרום למהומה במערכת. חצי שנה לפני? מה בוער לך? חתיכת ילד כאפות". 

על הבטחותיו של השר לשיפור המשטרה, אמר עמית: "כסף ותוספת למשכורת הוא לא הביא, והשטויות שלו של משמר לאומי זו עוד הטרלה. הוא לא יודע בכלל מה זה משמר לאומי. הפרחח הזה רוצה להקים את משמרות הלהב"ה, שיהיה מן יס"מ לשירותו של השר. הוא לא מבין שכך זה לא עובד. יש חוסר באלפיים שוטרים. כמו המשמרות באיראן, אותו דבר הוא רוצה להקים, סוג של משמרות משלו. זו לא דיקטטורה, זה האבא של הדיקטטורות. מכל הקבוצה שקיימת היום שם, אני לא אומר שכולם גרועים אך אני לא מזהה אף אחד שאני חושב שיהיה מפכ"ל כמו שצריך". 

בסיום דבריו, התייחס מפקד מחוז ירושלים לשעבר לסוגיית המעצרים המנהליים, והבהיר: "רק זה חסר לתת לפרחח בידיים. הוא מחפש רק לקבל כל מיני סמכויות דיקטטוריות איתן הוא יוכל לנהל את העניינים". 

תגובת לשכת השר לביטחון לאומי: אריה עמית עם חבריו ה'לשעברים' הם ההוכחה למה צריך שר לבטחון לאומי עם קונספציה אחרת. השר בן גביר מתקן את מה שעמית וחבריו הכושלים הרסו במשך שנים. הוא הביא תשעה מיליארד שקל למשטרה, עשה מבצע אכיפה במזרח ירושלים כאשר עמית וחבריו הכושלים לא העזו להיכנס לשם, העביר את החוק למלחמה בנשק הבלתי חוקי, חוק למאבק בפרוטקשן, ועובד יום ולילה כדי לתקן מהשורש את הנזק הכל כך גדול שהשאירו עמית וחבריו. זו הסיבה למה עמית וחבריו הכושלים כל כך שונאים את השר בן גביר.

עריכה: מיכל קדוש 

18/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה עמית
אריה עמית  |  צילום מסך 'חדשות 12'
Paris