ינון מגל ובן כספית

"כל שוטר מוטרד מאוד ממספר הנרצחים שעלה"

סנ"צ אלי לוי, דובר המשטרה, התייחס לנתוני הרצח המדאיגים בקרב החברה הערבית: "לצד העלייה הטראגית - יש לנו למעלה מ־40 סיכולים של מעשי רצח"


103 קורבנות בחברה הערבית איבדו את חייהם מתחילת השנה בעקבות האלימות הגואה במגזר. ינון מגל ובן כספית דנו על כך ב־103fm עם סנ"צ אלי לוי, דובר משטרת ישראל, אשר הגיב לנתונים המדאיגים והסביר כיצד משטרת ישראל מטפלת בתופעה הקשה. 

"אם מסתכלים על הנתונים והמספרים של מבצע האכיפה 'מסלול בטוח', וממש לפני 10 דקות מפכ"ל המשטרה הציג את הנתונים רק מהחודשים האחרונים - מתחילת השנה 853 מיליון ש"ח שנתפסו אצל עבריינים. פי שלושה בהשוואה לשנה שעברה. 24 אחוזים מהם מהחברה הערבית. בכל הפרמטרים יש לנו עלייה. נכון, בנושא מספר הנרצחים אנחנו במצב לא טוב בלשון המטעה".

עוד הסביר כי "המפכ"ל הנחה לטפל בסכסוכים המדממים. האמינו לי שכל שוטר במשטרת ישראל מוטרד מאוד ממספר הנרצחים שעלה בצורה משמעותית, אבל לצד העלייה הטראגית - יש לנו למעלה מ־40 סיכולים של מעשי רצח".

לדבריו, "צריך לומר, גם בנושא הטיפול בפשיעה, אנחנו עובדים בצמוד למשרד המשפטים, פרקליטות המדינה, רשות המיסים. אני אומר באחריות, כמי שמלווה את המבצע, מהדקה הראשונה שלו, אני מלווה את המבצע הזה יום יום שעה שעה. בנושא עבודה בשילוב זרועות עם יתר משרדי הממשלה השונים, אנחנו בשילוב זרועות בהנחיית המפכ"ל".

עריכה: שני רומנו

19/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלי לוי
אלי לוי  |  צילום: דוברות משטרת ישראל
Paris