אראל סג"ל

"לראשונה ב־99 שנים שבהן קיים שבוע הספר, הוא הופרע"

רותם סלע, בעלי הוצאת 'סלע מאיר', על המחאה בשבוע הספר כנגד ח"כ רוטמן: "סתם לסתום למישהו את הפה זה דבר שעוד לא היה - הידרדרות רצינית"


רותם סלע, בעלי הוצאת 'סלע מאיר', שוחח עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים ב־103fm והביע את דעתו על המחאה שהתקיימה באירוע שבוע הספר כנגד חבר הכנסת מטעם הציונות הדתית שמחה רוטמן.

לדבריו, "אתמול לראשונה מזה 99 שנים שבהן קיים שבוע הספר, הוא למעשה הופרע, נפסק, נקטע בחלק ממנו בגלל הפגנה שנוצרה, כשהסופר, ח"כ שמחה רוטמן הגיע. המשטרה הגיעה, יצרה שטח סטרילי, עצרה חלק מהאירוע, לטובת הפגנה של אנשים שלא רוצים שהציבור הישראלי יפגוש חלק מנבחרי הציבור שבמקרה כתבו ספר. אין לי בעיה עם הפגנה, אבל דבר כזה, זה דבר שעוד לא היה וזו הידרדרות רציני לדעתי ברמה של השיח הישראלי. אני מקווה שלא תחזור".

עוד הוסיף: "אני רוצה להגיד דבר אחד אופטימי. אני רואה גם במקרה הזה וגם במקרה של נזק בלתי הפיך, אני רואה איך אנשים מגיבים בקופות. בסופו של דבר, אנשים הגיעו אחרי האירוע שבו קומץ קטן של 40-30 איש שבאו ועצרו את שבוע הספר לכולם - ורכשו מאות עותקים בשעה אחת. זו הייתה השעה הכי טובה שהייתה לנו בתולדות שבוע הספר. הצביעו ברגליים. רוב הציבור הישראלי הוא קודם כל דומם ושלו, ודבר שני, הוא לא אוהב את זה. מה שקורה, ואנחנו רואים את זה גם בקפלן המתרוקן, יש כרגע קומץ".

למה זה בעייתי שמפגינים נגד האיש שהיום נחשב לשני שבעיניהם הכי מסוכן בישראל?
"אין לי שום בעיה שאנשים יפגינו. יש סיבה שאנשים לא מפגינים בקונצרטים של הפילהרמונית, בהרצאות באוניברסיטה. יש משהו שנקרא 'מרחב השיח' וזה המקום שבו אנחנו מדברים כדי שהדרך שבה נגיע להסכמות לא תהיה אלימות, אלא בסופו של דבר, שיחה וליבוי של נושאים".

עריכה: אמיתי דואק

19/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שבוע הספר - ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר
שבוע הספר - ארכיון, למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris