אודי סגל וענת דוידוב

"אנחנו הולכים להחריף את המחאה"

ד"ר שקמה ברסלר, ממובילות המחאה נגד הרפורמה המשפטית, על החלטת הקואליציה לקדם את החקיקה: "הונו פה את כלל הציבור, כולל את נשיא המדינה"


בעקבות כוונת הקואליציה לחזור לקידום חקיקת הרפורמה המשפטית, זאת לאחר פיצוץ השיחות בבית הנשיא, מסתמן כי המחאות נגד הולכות לעלות שלב. ענת דוידוב וגדעון אוקו דנו על כך ב־103fm עם ד"ר שקמה ברסלר, ממובילות המחאה נגד הרפורמה המשפטית, אשר תקפה את מהלך הממשלה.

"אנשים שבמחאה הם אנשים עובדים, והמחאה לא הפסיקה מעולם כי הכוונות שלהם היו ברורות מהרגע הראשון", הדגישה ד"ר ברסלר בפתח השיחה. "אנחנו הולכים להחריף את המחאה. אני מאמינה וגם רואים את זה בכל מקום, זה מאוד ניכר שהציבור הישראלי מבין שחלה כאן עליית מדרגה. גם אם היו תקוות שההידברות בבית הנשיא לוקחת אותנו להסכמות רחבות, ברור שזה לא המצב - שיקרו והונו את כלל הציבור, כולל נשיא המדינה. לכן המאבק יחריף".

עוד התייחסה לאפשרות כי אפי נוה ינצח בבחירות לראשות לשכת עורכי הדין היום (ג'): "אנחנו נמצאים פה בכל מקרה במערכה שתהיה ארוכה ולא תוכרע בדבר אחד. אנחנו צריכים להבטיח שבכל אחד מהצמתים לפנינו אנחנו מנצחים. היום זה צומת אחד והוא מאוד קריטי, אבל בכל מקרה זה לא ייגמר כאן. ברור שמנסים לעשות פה הפיכה משטרית בשיטת הסלאמי. הפקרנו שנים את השטח והזירה הציבורית לכוחות לא טובים במדינה - זה הזמן שלנו להשתלט מחדש על השטח".

"מה זה אומר להחריף?", תהתה דוידוב, וברסלר השיבה: "בשלב הראשון כולם צריכים להיות דרוכים, מוכנים ולצאת כשצריך. אנחנו צריכים לראות מה יקרה היום, לראות מה יקרה בימים הבאים. יש הרבה מאוד אופציות, רעיונות, משאבים ואמצעים שעומדים לרשותנו. כל הדברים החוקיים, הבלתי אלימים, עומדים על הפרק בלי בכלל ספק. אין לנו ברירה אלא להציל את הדמוקרטיה".

לסיום, כאשר ציטטה דוידוב את דבריו של המועמד המוביל למפכ"לות ניצב יורם סופר, הכריזה ד"ר ברסלר כי "אנחנו שומעים פה מועמד שעושה אודישנים מול הציבור, רוצה לרצות את שר הטיקטוק הידוע בכינוי איתמר בן גביר. אנחנו מבינים עם מה יש לנו עסק, ראינו את היכולות של המשטרה כאשר היא מונהגת בצורה לא נכונה ולא ראויה. לפגוע באופן אלים בציבור מוחים. ראינו את זה בחדרה ובעוד מקומות".

"זה לא ירתיע אנשים, כי מכל הדברים, הפיכה משטרית ולקיחת ישראל למצב של דיקטטורה זה הדבר הכי אלים שיכול לקרות פה. אני חושבת שהציבור הרחב מבין מה עובד על כף המאזניים והמאבק הזה יתעצם", סיכמה.

עריכה: שני רומנו

20/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שקמה ברסלר
שקמה ברסלר  |  צילום ארכיון: אריק מרמור/פלאש90
Paris