בן כספית ואריה אלדד

"נתקלנו במראות קשים של אזרחים שנפצעו מירי"

מוטי דאהן, החובש הראשון שהגיע לזירת פיגוע הירי בעלי, עדכן בפרטים: "טיפלנו בארבעה פצועים אנוש מירי, שלצערנו נותר לנו לקבוע את מותם בשטח"


4 נרצחים וארבעה פצועים בפיגוע הירי ביישוב עלי: בן כספית ופרופ' אריה אלדד שוחחו ב־103fm עם מוטי דאהן, החובש הראשון שהגיע לזירת הפיגוע, אשר סיפר על המראות הקשים בהם נתקל.

"הגענו לזירה, לתחנת הדלק, המולה מאוד גדולה. נתקלנו במראות קשים של אזרחים שנפצעו מירי. טיפלנו בארבעה פצועים אנוש מירי, שלצערנו נותר לנו לקבוע את מותם בשטח", סיפר בכאב, והוסיף: "עוד שלושה פצועים בדרגות פציעה שונות שפונו בניידות של טיפול נמרץ לבתי החולים. אני הגעתי מאריאל. אני נמצא אישית עם אופנוע של מגן דוד אדום ואני מזנק לכל קריאה שקרובה אליי".

עוד שיתף כי "מהניסיון שלי, גם באזור אריאל, אנחנו נתקלים בהמון פיגועים אז אנחנו מתארים בראש מה אנחנו הולכים לראות ובמה אנחנו הולכים להיתקל. אנחנו אף פעם לא יודעים למה אנחנו מגיעים. אנחנו קודם כל מקפיצים הרבה כוחות ובמקסימום מחזל"שים, אבל ברגע שיש אירועים חריגים כאלה אנחנו קופצים בכוחות מתוגברים כדי להעניק סיוע ראשוני הכי מהר שאפשר ולפנות את כלל הפצועים".

באשר למצבם של הפצועים מהפיגוע, עדכן: "חלק מהפצועים מירי ונפגעת אחת מחרדה, מצבם בינוני. יחסית זירה שהיא מצומצמת, יש פה מסעדה ותחנת דלק בצמוד. כל הפצועים פונו באמבולנסים של מגן דוד אדום".

עריכה: שני רומנו

20/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ואריה אלדד
בן כספית ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris