בן כספית ואריה אלדד

"אני עומד כאן כחבר קואליציה מבויש"

ח"כ צבי סוכות, אשר נוכח בזירת הפיגוע, זעק: "בממשלת ימין צריך להתנהל אחרת - נעשה הכול כדי שזה יקרה" • על המחבל הנוסף: "מניח שיתפסו אותו"


פיגוע ירי קשה אירע ביישוב עלי: ארבעה בני אדם נרצחו ועוד שניים נפצעו באורחים שונים. כוחות ביטחון במצוד אחר אחד המחבלים, מחבל נוסף חוסל. בן כספית ופרופ' אריה אלדד שוחחו ב־103fm עם ח"כ צבי סוכות, אשר נוכח בזירת הפיגוע.

"אירוע קשה מאוד מאוד", הכריז חבר הכנסת. "אני נמצא בתחנת הדלק, מקום שאני עובר בו כל יום. חומוס אליהו, מקום שכולנו אוכלים בו לא מעט. הגיעו מחבלים ברכב שחור, יוצאים מהרכב, משהו כמו 15 מטרים מהמסעדה. יורים על המסעדה, על כל מי שנמצא שם. מראות קשים מאוד. לצערי הייתי בזירות פיגוע, אני מדבר איתכם בדמעות".

עוד סיפר כי "יש כאן הרבה דם על הרצפה, משהו שלא אמור להיות בשום מצב, לא אמורים לחוות את זה, בטח לא בקואליציית ימין. זה נראה כאילו גנץ עדיין שר הביטחון, בממשלת ימין צריך להתנהל אחרת - אנחנו נעשה הכול כדי שזה יקרה".

על המחבל שנוטרל והמצוד שנמשך אחר המחבל הנוסף, אמר: "הגופה שלו עדיין על הרצפה, אבל היה יותר ממחבל אחד. הצבא רודף אחריו, יש פה צבא, שב"כ, משטרה, כולם במרדף הזה. אני מניח שיתפסו אותו. אני פיזית בתחנה, 10 מטרים מאיפה שהיה הפיגוע".

"אין כאן אנשים, יש פה הרבה חיילים, משטרה, שב"כ, את האנשים שהיו פה, עדי ראייה שמתחקרים בצד. משהו שלצערי אנחנו תמיד רואים בזירות פיגוע. אירוע קשה מאוד מאוד מאוד. לאסוף את הנשק הלא חוקי. אני עומד כאן כחבר קואליצייה מבוייש. לא יכול להיות מצב שבו אני כחבר קואליציה מגיע שבוע אחרי שבוע ורואה דם על הרצפה. מה אנחנו באינתיפאדה השנייה?", זעק, "המחוייבות שלנו כמדינה לאזרחים, גם אם זה ייקח זמן, צריכה להיות מגמה. מגיעים לפה בן אדם עם M16, קוצר אנשים, זה לא יכול לקרות. אני עומד מבויש לחלוטין, הדבר הזה לא ייתכן בשום צורה".

עריכה: שני רומנו

20/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חבר הכנסת צבי סוכות
חבר הכנסת צבי סוכות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris