רון קופמן ואריה אלדד

"במלחמה צריך להתנהג כמו במלחמה"

אריאל אלמליח, יו"ר היישוב עלי, תקף את התנהלות הממשלה נוכח הפיגוע הקשה • הכריז: "לצאת למבצע שלם - כל מי שאפשר שייכנס לאירוע הזה"


אריאל אלמליח, יו"ר היישוב עלי, שוחח ב־103fm עם ענת דוידוב וניסים משעל נוכח הפיגוע הקשה שאירע סמוך ליישוב, בו נרצחו ארבעה אזרחים וארבעה נוספים נפצעו. כמו כן, המצוד אחר אחד המחבלים נמשך.

"האירוע מבחינת התושבים חזר לשגרה, סיימנו את האירוע", הבהיר אלמליח בפתח השיחה. "מה שאני מבין כוחות הביטחון מנהלים מצוד על ידי מחבל נוסף, אחד המחבלים ירוי פה על ידי הסייר של היישוב שפעל בגבורה מדהימה. מנע פה עוד הרבה נזק לצערנו, אם הוא לא היה פועל במהירות ובנחישות. הוא (המחבל) לא ביישוב. לא ראיתי מה קורה בדיוק בתוך המסעדה, הגעתי כמה דקות אחרי תחילת האירוע. כשהגעתי היו כמה פצועים בתוך המסעדה עצמה, ועוד פצוע או שניים מחוץ למסעדה. אני מתאר מה שראיתי בעיניים. אם הוא נכנס פנימה אני לא וודאי על זה".

על המקום בו אירע פיגוע הירי הקשה, סיפר: "תחנת דלק מאוד מרכזית ביהודה ושומרון, נוסעים עשרות אלפי רחבים, סמוך לצומת עלי. מתדלקים פה גם יהודים וגם ערבים, יש פה גם חנות רגילה וגם חומוס אליהו. רוב הנפגעים באזור של חומוס אליהו".

"אמרתי את זה כבר בשלושה מקומות נוספים לפחות תוך כדי האירוע - אין פתרון אחר. אנחנו לא נתמגן, לא נמשיך לחפש לעצמנו כבישים עוקפים, לא נתנצל על זה שאנחנו גרים פה. אם נתנצל נתנצל גם בתל אביב ובירושלים", זעם, והכריז: "הגיע הזמן לתת לצה"ל לנצח, נקודה. הדבר היחיד שאני חושב עליו זו החלטה שראש הממשלה צריך לקבל, לצאת למבצע שלם שדורש גיוס של כוחות מילואים, את כל מי שאפשר שייכנס לאירוע הזה - שיקבלו מכה אחת שלמה".

עוד טען כי "אני בטוח שכמויות הנשק שנמצאות היום ברמאללה, שכם וג'נין לא מביישת אף חטיבה סדירה בצה"ל. את זה צריך לקחת. קודם כל תכנס בית בית, תנקו אותו, הצבא שלנו והמודיעין שלנו יודעים טוב מאוד על עשרות מחבלים שמתעסקים בקרבה ליציאה לפיגוע, הכנות או מחשבות על פיגועים. הם יודעים בדיוק מי הכוחות, מי אותם פעילי טרור".

לאור אמירותיו תהו צמד המגישים מי מונע מצה"ל לעשות עבודתו נאמנה, ואלמליח השיב: "אני חושב שהחשש מפגיעה בחיי אדם מביאה אותנו לניסיונות טיפול נקודתיים במלחמה הזו, אנחנו בסוף במלחמה. לשמחתנו אנחנו לא שומעים כל יום על אירועים כמו שחווינו היום, אבל בסוף אנחנו נמצאים במלחמה. במלחמה צריך להתנהג כמו במלחמה - מביאים עוד כוחות, נכנסים עם D9, מנקים את הכפרים מכל המחבלים. לצערי אנחנו כבר שנים מבקשים שהאירועים האלו יגדעו מהשורש, וכל פעם אחרי אירוע קשה כזה שומעים את האמירות של המנהיגים האלו. יכול להיות שזה הקש ששבר את גב הגמל ומישהו פה יעשה משהו, אנחנו מאוד מקווים".

עריכה: שני רומנו

20/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום אילוסטרציה: נעם רבקין פנטון/פלאש90
Paris