אודי סגל וענת דוידוב

"רטוריקה אנטישמית בעיניי"

ח"כ יוראי להב־הרצנו תקף את ח"כ יצחק פינדרוס, שטען כי קהילת הלהט"ב "יותר מסוכנת למדינה מחמאס וחיזבאללה: "מצפה שיתנצל ויחזור בו"


חבר הכנסת יצחק פינדרוס מהיהדות התורה התייחס לסוגיית הקהילה הגאה בתוכנית 'אנשים' ב'קשת 12', והבהיר, כי, לדבריו: "בתפיסה שלי, הדבר הכי מסוכן למדינת ישראל, יותר מדאעש, חיזבאללה וחמאס - זה הפריצות בעריות, כי זה מה שכתוב בתורה". חבר הכנסת יוראי להב־הרצנו (יש עתיד) גינה את דבריו בתוקף.

"מדובר בדברי בלע, זאת הסתה מזעזעת ומסוכנת, דגל שחור מתנוסס מעליה, זאת ממש התרת הדם של חברי וחברות הקהילה בישראל", כך פתח את השיחה חבר הכנסת, והוסיף כי "עצוב לי שנבחר ציבור מפיץ פחד ושנאה ועצוב לא פחות שהוא בוחר לאמץ רטוריקה בעיניי אנטישמית".

עוד הדגיש להב-הרצנו: "היא הכתה וממשיכה להכות בעם היהודי בכל רחבי העולם, אנחנו יודעים שהומופוביה הורגת, שנאת להט"בים כמו שנאת יהודים - הורגת, ואין לה מקום. זה אותו אדם שלפני כמה שנים אמר שהוא רוצה לפוצץ בדינמיט את בית המשפט העליון שלנו, המבצר שמגן על זכויות האדם בישראל וזכויות הקהילה הגאה. קו ברור קושר בין הרצון שלו לפוצץ את בית המשפט העליון לבין הרצון שלו למגר את הקהילה הגאה בישראל - מזעזע".

כשנשאל האם מתכוון לבקש מהיועמ"שית לחקור את פינדרוס, השיב: "הוא חבר כנסת והוא חסין מדין ודיין על האמירות שלו. אני אבחן מה אפשר לעשות כנגד האמירות המזעזעות האלה, אבדוק איזה כלים עומדים לרשותי בין אם בפנייה ליועמ"שית לחקירה ובין אם בפנייה לוועדת האתיקה. הדברים האלה לא יכולים לעבור על סדר היום".

בהמשך השיחה שיתף כי "היום אני מעלה להצבעה את חוק איסור טיפולי ההמרה שזאת עוד פרקטיקה מזעזעת, היא פשוט רוצחת, מסלילה להט"בים לאובדנות והיא מבוצעת בישראל ללא מפריעה. אני מקווה שכל חברי הכנסת יצביעו בעדה בוודאי חברי הכנסת של הליכוד שמגדירים את עצמם כלאומים ליברליים".

עוד חידד חבר הכנסת: "מצער מאוד עדיין שלא שמענו את התגובה של ראש הממשלה ושל ראש הכנסת לדברים החמורים של חבר הקואליציה שלהם. אני מצפה מכל חברי הממשלה והקואליציה להתנער באופן ברור ובלתי משתמע לשתי פנים מההסתה הפרועה הזאת כנגדנו".

"אני מצפה שפינדרוס יתנצל ויחזור בו מהדברים האלה, לא בשבילי", טען, והוסיף: "אני אדרוש ממנו להתנצל ולחזור בו מהדברים המזעזעים האלה. אני אפנה אליו גם מעל הדוכן היום. אלה דברים שאין להם מקום הכנסת ישראל, אין להם מקום בישראל. אין מקום ליהודים להיות גזענים והומופובים. שנאה היא לא מקום חלקנו".

אך הדגיש כי "אבל אני לא העניין כאן, אני חשוב על אותה נערה מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית שיושבת שם ועדיין לא יצאה מהארון, מפוחדת. והדבר הזה נועד להפחיד אותה ולהשאיר אותה בארון".

עריכה: שי איידלר

21/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוראי להב הרצנו
יוראי להב הרצנו  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris