אודי סגל וענת דוידוב

"זה ביזיון, שוחטים אותנו, האויב הורג אותנו יום-יום"

מוראל מואיז ניקר, נפצע בפיגוע בעלי והשתתף בנטרול המחבל, תקף: "לא עושים מה שצריך" • תיאר: "התמונה הראשונה שראיתי - שהמחבל הורג מישהו באוטו"


ארבעה ישראלים, אלישע אנטמן, נחמן שמואל מורדוף, הראל מסעוד ועופר פיירמן, הם הנרצחים בפיגוע הקטלני והכואב אתמול (ג') במסעדת 'חומוס אליהו' בעלי. מוראל מואיז ניקר, סייר היישוב עלי שנפצע בפיגוע והשתתף בנטרול המחבל, שוחח עם ענת דוידוב ותיאר את המתרחש. 

"ירו עליי שני כדורים, אבל הם לא פגעו בדברים חיוניים", סיפר. "שמעתי ירי באזור תחנת הדלק, הבנתי שיש שם פיגוע. זו העבודה שלי. רצתי לאוטו, טסתי לשם כמה שיותר מהר. התמונה הראשונה שראיתי הוא שהמחבל הורג מישהו בתוך אוטו. יריתי עליו, הוא ירה עליי". 

בהמשך, הודה: "לא האמנתי שזה יקרה לי אי פעם. זה ביזיון, פשוט שוחטים אותנו. האויב הורג אותנו יום-יום. לצערי, רובם הגדול לא רוצה לחיות איתנו, רוצה להרוג אותנו. הפיגוע הבא הוא בלתי נמנע, הוא יהיה בקרוב או במאוחר, הוא יקרה, יהיו עוד הרוגים. לצערי הרב, לא עושים מה שצריך. אני לא יודע מה צריך לעשות, זה לא התפקיד שלי". 

ביזיון של מי?
"משרד הביטחון, של מי שאמור לשמור עלינו. זו בסוף התוצאה, זה המבחן".

הצבא לא ממלא את התפקיד שלו או מי שנותן הוראות לצבא לא ממלא את התפקיד?
"מי שנותן הוראות".

כלומר, אתה בא בטענות לרה"מ בעצם?
"כן, בין היתר. בסוף במבחן התוצאה אנחנו נהרגים, נשחטים, ראיתי בעיניים שלי איך הוא פשוט ירה מטווח אפס בבן אדם מבוגר, פשוט דפק בו צרור. זה מבחן התוצאה".

אתה אומר שרה"מ לא עושה מה שצריך.
"נכון. אם אנחנו נהרגים ונשחטים, אז כן. אין מה לעשות. ימין ושמאל, זה לא משנה".

21/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת הפיגוע בעלי
זירת הפיגוע בעלי  |  צילום: פלאש90
Paris