אודי סגל וענת דוידוב

"אם זה יימשך כך, לא אוכל להיות חבר בקואליציה"

ח"כ צבי סוכות ביקר את המדיניות הביטחונית של הממשלה על רקע הפיגוע בעלי: "אני מרגיש בושה - חושב שאנו לא עושים את מה שצריך בנושא"


לאחר הפיגוע הקטלני בעלי שהוביל לרציחתם של ארבעה בני אדם, ראש מועצת שומרון יוסי דגן ולצדו חבר הכנסת צבי סוכות עלו למאחז אביתר, שאמר: "כל פיגוע רק יעמיק את האחיזה היהודית בשטח". ח"כ סוכות שוחח עם ענת דוידוב והתייחס לדברים, ובהמשך אף ביקר את המדיניות הביטחונית בה נוקטים חברי הממשלה.  

"אחרי לילה באביתר, מתכנן לחזור לשם עוד מעט", אמר ח"כ סוכות והדגיש כי "יש לנו הסכם חתום עם ממשלת ישראל מלפני שנתיים שייתנו לנו לחזור בהקדם האפשרי. בפועל נכנסנו, מקווה שהפעם זה יהיה אירוע שנשאר בו ולא יפנו אותנו שוב".

כשנשאל האם זאת פעולה נכונה לחזור לאביתר יום לאחר פיגוע כל כך קשה, השיב: "אנחנו בטח לא רוצים להתעמת עם הצבא. החיילים שהיו שם קיבלו יחס יפה מאוד, אנחנו עולים לשם כי אנחנו חושבים שזה הדבר הנכון. מחוץ למה שצריך לעשות מול המחבלים, זה בידיים של צה"ל". הוא הדגיש: "הדרג המדיני נמצא עכשיו בצפון השומרון שזה דבר הכרחי, פעם קודמת הנוכחות שלנו באביתר הפריעה לארגוני הטרור והם השתוללו כל הזמן, אם אנחנו חוזרים לשם והמחבל יודע שזה בזכותו או החברים שלו יודעים שזה בזכותו זה מוריד את המוטיבציה משמעותית למחבלים הבאים. אם הם מנסים להעיף אותנו מכאן אנחנו רק נעמיק את האחיזה".

על הקריאות ליציאה למבצע צבאי רחב היקפים, חידד חבר הכנסת צבי סוכות כי "בסופו של דבר אנחנו זועקים כבר חודשים שצריך לצאת למבצע בצפון השומרון, באופן אישי בכל במה אפשרית שדיברתי בה אמרתי את זה. לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין את זה, בתא השטח של צפון השומרון בשנה וחצי האחרונות נהיה אירועי טרור במסה איומה, פעם פעמיים בשבוע".

עוד הוסיף: "כיסוח הדשא הזה לעולם לא יכול להספיק. לפני יומיים היו לפחות מאה חמושים שירו על הכוחות, שלושים כלי רכב שהושבתו. צה"ל לא יכנס לילה-לילה כדי לאסוף אותם אחד אחד".

בהמשך השיחה, הדגיש חבר הכנסת כי הדרך היחידה היא פעולה צבאית רחבה ופירט עוד על המצב הקיים: "אני חושב שאנשים איבדו את הפחד בצפון השומרון ויורים בצורה חופשית על חיילי צהל. צריך לעשות גם סיכולים ממוקדים, ההיסטוריה הוכיחה שלא פעם שהיה מבצע צבאי רחב שהנחית מכה על ארגוני הטרור זה עזר".

לסיום העביר ביקורת על הממשלה: "לצערי אני מרגיש בושה ואני חושב שאנחנו לא עושים את מה שצריך בנושא הזה. אני לא אוכל להיות חבר בקואליציה הזאת, קואליציה שלא תשנה את המדיניות הביטחונית שלה", ועוד הוסיף על ראש מפלגתו: "הייתה אתמול הערכת מצב עם ראש הממשלה, לא יודע לגבי בן גביר אבל סמוטריץ' נכח ולכל השאלות הוא נותן תשובות. אני מניח שמתישהו נצא למבצע הזה והרבה בזכותו".

 

 

עריכה: שי איידלר

21/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי סוכות
צבי סוכות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris