אראל סג"ל

"השקר של הקרמלין נמאס על הציבור"

יבגני קלאובר, בית הספר לממשל ומדע באונ' ת"א, על דמותו של פריגוז'ין שניסה לבצע הפיכה: "הוא מספר שהרוסים מפסידים ושהפרופגנדה משקרת"


מפקד קבוצות ואגנר ניסה לעשות הפיכה עם הגעתם של עשרים וחמישה אלף חיילים לכיוון הקרמלין. אראל ויריב שוחחו עם ד"ר יבגני קלאובר שניתח את דמותו של יבגני פריגוז'ין שניסה להפיל את פוטין. 

את השיחה פתח אראל סג"ל עם העובדה שבתאריך 24, ביוני נפוליאון בונפרטה פלש עם כוחות צרפת לרוסיה. מבצע ברברוסה, בו פלשה גרמניה לרוסיה, החל ב־22 ביוני. וכעת ב־24 ליוני 2023 כוחות קבוצת ואגנר החלו נסיגה מפאתי מוסקבה, על פי הוראה של פריגוז'ין מפקד הכוח, במטרה להימנע משפיכות דמים נוספות. ד"ר יבגני קלאובר חידד: "נוסיף לרשימה גם את לנין שהסתובב בין החיילים ואמר להם שהם נלחמים במלחמת סרק, במקום להרוג את הגרמנים אתם צריכים להרוג את הצאר".

בהמשך השיחה אמר קלאובר על ראש 'כוח ואגנר': "כשנפוליאון הגיע עמדו לצידו 30 חיילים, תוך חצי שנה תמכו בו מיליונים והוא כבש את השלטון. סוג של דמות שהיא מאוד פופולארית, אומר שהוא עומד להתמודד בבחירות 2024".

עוד הוסיף ואמר: "הוא חושף את האמת - השקר של הקרמלין נמאס על הציבור. הוא מספר שהרוסים מפסידים ושהפרופגנדה משקרת. מספר שפוטין חולם. הוא מספר שפוטין מנצח מלחמות בחלומות שלו. הוא יוצא בקריאות לשוויון, הוא רוצה לחסל את העיר בה מתגוררים עשירי רוסיה".

בעד מי המערב צריך להיות?
"בעד אוקראינה", הדגיש ד"ר קלאובר, וטען: "אוקראינה מאוד מעוניינת שפריגוז'ין יתקדם".

לאחר מכן הבהיר לגבי פריגוז'ין כי "הוא עבריין אמיתי, הוא ישב בכלא. הלוגו של 'כוח ואגנר' זה פטיש לריסוק ראשים".

לאור הטענה של סג"ל כי פריגוז'ין יכול להיחשב כמת בעקבות התמודדותו אל מול פוטין, השיב קלאובר: "הוא סגר עם פוטין דיל בעזרת צד שלישי, והוא אמר שהוא לא ייגע בו כל עוד הוא חוזר בו".

"המערב צריך להחזיק לו אצבעות כי הוא גורם לכאוס בתוך רוסיה. מראה את החולשות של רוסיה במלחמה הזאת", סיכם.

עריכה: שי איידלר

25/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יבגני פריגוז'ין
יבגני פריגוז'ין  |  צילום: ALEXEY DRUZHININ_SPUTNIK_AFP via Getty Images
Paris