אודי סגל וענת דוידוב

"כרגיל רה"מ הלך למקום שנוח לו ותקף את השר"

חבר הכנסת צביקה פוגל יצא נגד נתניהו, לאחר שתקף את התבטאות השר בן גביר שקרא למתנחלים 'לרוץ לגבעות': "יש דרך שבה ראש ממשלה מעיר לשריו"


ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא אתמול (א') נגד השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, ואמר: "אמירות שקוראות לתפוס שטחים באופן בלתי חוקי אינן מקובלות עליי", זאת על רקע דברי בן גביר שקרא למתנחלים "לרוץ לגבעות". חבר הכנסת צביקה פוגל (עוצמה יהודית) הגיב לכך בשיחה עם ענת דוידוב וגדעון אוקו ב־103fm. 

"אני ציפיתי לשמוע מראש הממשלה גם איזו התייחסות להשתלטות של הפלסטינים על שטחים, סלילת כבישים לא חוקית, אבל כרגיל הוא הלך למקום שנוח לו ותקף את השר, כי זה קצת יותר פופולרי כנראה, אולי זה גם יפתח לו דלת לארה"ב", תקף ח"כ פוגל את ראש הממשלה.

עוד טען כי "יש דרך בה ראש ממשלה מעיר לשריו, זה חלק מהאנשים שמבטאים את המדיניות שלו, וחבל שככה דברים מתנהלים. אני הייתי מעיר אחרת. הייתי לוקח אותו אליי למשרד, אומר לו שזה לא מקובל, לא ראוי, הוא פותח דלת שהוא יצטרך בסוף לפנות את אותם מפגינים ולכן זו אמירה לא נכונה. אם הייתי מתייחס לזה בפומבי הייתי אומר שאני לא מוכן לתת יד, לא לנערי גבעות אבל גם לפלסטינים. אבל כנראה שלפלסטינים מותר לעשות מה שליהודים אסור".

"בן גביר נפגע?", התעניינו צמד המגישים, וח"כ פוגל השיב: "שאלה מצוינת. אני נמצא עם השר בן גביר הרבה מאוד שעות. האיש כל כך עסוק בעשייה, בעבודה, באתגרים שעומדים לפניו. הוא היום בא לתת סקירה אצלי בוועדה לחברי הכנסת וגורמים נוספים על פעילות המשרד. האיש עסוק מאוד מאוד בעשייה, יש לו המון אתגרים. אין לו זמן להיעלב. אנחנו לא על תקן של נעלבים או מתנצלים. זה לא נעים, זה לא כייף, אבל בסופו של דבר אנחנו מבינים את השותפות הזו, הקואליציה הזו עם יתרונותיה וחסרונותיה וממשיכים הלאה - העם בחר בנו עדי לעבוד ולא כדי להיעלב".

התפרעויות המתיישבים: "לא חושב שזה טרור"

באשר להתפרעויות המתיישבים, אמר: "החוק מחייב את כולנו, אני לא יכול לתת יד להתפרעות כזו, לקחת את החוק לידיים, גם אם נדמה לחלק מהאנשים שצה"ל לא מספק את הביטחון הנדרש - אסור לקחת את החוק לידיים. אני לא אתן יד לשום דבר כזה. אני לא חושב שזה טרור. טרור כדאי שנמשיך להגדיר אותו למי שמבקש את נפשנו. הנה, יש עוד משהו שאני לא מסכים עם ראש השב"כ. יש ביטויים שחשוב שנשמור לאויבנו. איתמר רוצה לדאוג לתושבי מדינת ישראל לביטחון האישי, לעצור פושעים שמחזיקים נשק בידיהם, להכניס מאחורי סורג ובריח באישור של כל מי שצריך".

"מי מפריע לו?", שאלו דוידוב ואוקו בתגובה לאמירותיו, וח"כ הבהיר: "היועמ"שית. מונעים ממנו. חייבים לתת לנו את הכלים לעשות את העבודה, בלי כלים אי אפשר לעבוד. את דעתי בנושא הרפורמה המשפטית אתם מכירים, אני חושב שצריך להחיל אותה, לא בשיטה שבה עשינו אבל בסופו של דבר אנחנו חייבים להחזיר את היכולת למשול בידי אלה שנבחרו. היועמ"ש בהנחה שגם יחולק תפקידו לשניים - מותר לו לבוא ולהביע את דעתו, אבל בסופו של דבר הוא רק יועץ. צריך לקחת את הדברים, לשקול ולראות מה נכון לטובת עם ישראל, לא הכול צריך להימדד בשיווי משקל המשפטי".

הוסיפו לשאול צמד המגישים האם הוא מאוכזב ממה שנשאר מהרפורמה המשפטית, ופוגל הודה: "חד משמעית. מאוד מאוכזב, אבל אני טיפוס אופטימי. אני רוצה להאמין שאם לא עכשיו אז בעוד חצי שנה או שנה, בצורה מסודרת, אם אפשר בהסכמה, מבחינתי הייתי עושה אותה. אבל אני רק שישה מנדטים בתוך הקואליציה של 64".

לסיום, התייחס ח"כ צביקה פוגל לתביעת הליכוד נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק: "האמת היא שאני רציתי להגיש את התלונה, אבל לא רציתי להיות לעומתניק. אני שמח שהליכוד עשה את זה, הוא הרוב בקואליציה. אני לא רוצה לראות את ברק עם אזיקים בבית הסוהר, אני רוצה לראות אותו סותם את הפה ומבין שבמדינת ישראל יש דמוקרטיה. בזכותה הוא נבחר להיות ראש הממשלה הכושל ביותר. יש דברים שאפשר להגיד אחרת, מותר ולגיטימי. הוא מוציא מיליארדי שקלים להפגנות ומחאות".

עריכה: שני רומנו

26/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום: הלשכה של צביקה פוגל
Paris