איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הכנסת מתנהלת על בסיס האינטרסים של דרעי"

ח"כ יוליה מלינובסקי על החוק שיבטל את איסור ההתמודדות בבחירות המקומיות, החל על מי שכיהן כחבר ועדה ממונה: "ליו"ר ש"ס חשוב להשתלט על טבריה"


היום (ב') אישרה ועדת הכנסת בקריאה ראשונה את הצעת החוק של חבר הכנסת עמית הלוי, המבטלת את ההוראה האוסרת על אדם שכיהן כחבר ועדה ממונה או עמד בראש ועדה, להתמודד בבחירות לרשות מקומית בה כיהן. חברת הכנסת יוליה מלינובסקי התייחסה לדברים ותקפה את ההחלטה.

"בשלל האירועים שקרו היום בכנסת וקורים כל יום, זה פשוט לא הגיוני מה שקורה עם החוק על טבריה. זה חוק פרסונלי עבור איש מאוד מסוים, עבור עיר מאוד ספציפית, ופשוט משנים את כללי המשחק דרך הבחירות בשלטון המקומי, תוך כדי משחק", אמרה מלינובסקי.

לדבריה, "בעצם מה היה המצב? שמי שממונה מטעם משרד הפנים להיות יו"ר הוועדה הקרואה, הוא לא יכול להתמודד לבחירות. זה מאוד הגיוני ומאוד נכון, כי בעצם בן אדם מכהן כפקיד והוא משתמש בכל המנגנון האדמיניסטרטיבי של העיר וזה פוגע בשוויון ובטוהר המידות".

עוד אמרה: "כל הכנסת עכשיו מתנהלת סביב האינטרסים של אריה דרעי ואני אומרת את זה באחריות מלאה. טבריה מאוד חשובה להם, הם רוצים את האיש הזה כראש העיר הבא, אז החליטו לשנות את החוק. מי שהגיש את זה, זה עמית הלוי. כבר נאמר שיש על זה חקירה במשטרה, ואני לא פוסלת שבעתיד עמית הלוי יצטרך לתת תשובות - למה הוא הגיש את החוק הזה ומה עומד מאחורי הדבר הזה".

"לא עושים חקיקה פרסונלית בכנסת"

היא הדגישה: "לא עושים חקיקה פרסונלית בכנסת, לא משנים כללי משחק תוך כדי משחק. אנחנו שאלנו היום בדיון מה העמדה של משרד הפנים לגבי החוק הזה. אין להם עמדה. שאלנו מה העמדה של שר הפנים, גם לו אין עמדה. אף אחד לא רוצה להתלכלך".

המשיכה, ואמרה: "שאלנו מה העמדה של ועדת השרים לחקיקה, גם שם אין עמדה. זה הזוי. אלה דברים שלא צריכים לקרות. זה דפוס התנהגות של הכנסת הזאת. תראי במה הכנסת היום התעסקה, לפחות חלקי - חוק טבריה, שינוי מועד בחירות הרבנים שזה גם כן קומבינה של אריה דרעי, חוק עילת הסבירות, שזה גם כן קומבינה של אריה דרעי כדי להחזיר אותו לשולחן הממשלה".

"במה הכנסת לא התעסקה? לא בשוויון בנטל, לא ביוקר מחיה, לא בהפקרות הביטחונית שלנו גם בתחום האישי וגם הלאומי. בקואליציה מתעסקים רק בלפתור את הבעיות האישיות של ראשיה, או הבעיות הפוליטיות של אנשים ולא מה שקשור לאזרחים. מצער", סיכמה. 

26/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוליה מלינובסקי
יוליה מלינובסקי  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris