אודי סגל וענת דוידוב

מייחלים לשלומם של הסוסים

חוות הסוסים ברעננה עלולה להיסגר לאחר ש־40 סוסים הורעלו • המדריכה מור הראל: "קשה לי להאמין שזה מזדון" • רותם, אם לבנות המתאמנות בחווה, הגיבה


ידיעה לא פשוטה לעיכול חשפה כי 40 סוסים בחווה הטיפולית ברעננה, המאפשרת טיפול במאות ילדים מדי שנה, הורעלו ומצויים כעת במצב מסכן חיים. בעקבות המתרחש, עומדת החווה בסכנת סגירה.

מור הראל, מדריכת רכיבה אולימפית, רכזת חברתית, נוער ומתנדבים, סיפרה על המתרחש: "בסיוט הכי גרוע לא חשבנו שזה יכול לקרות. סוסים נפלו מהרגליים מכאב. נכנסנו לשבועיים של עבודה סביב השעון רק כדי להציל את הסוסים. קשה לי להאמין שמישהו ירצה לפגוע בכל כך הרבה סוסים מזדון".  

לשיחה הצטרפה רותם, אם לשתי ילדות המתאמנות בחווה, והביעה את צערה נוכח הדברים. 

ממשטרת ישראל נמסר: בעקבות תלונה שהתקבלה ובהתאם לתשתית הראייתית בה הוחלט על גניזתה. במסגרת בחינה מחודשת, הוחלט על פתיחת התיק מחדש בהתאם לחוות דעת ועדויות נוספות שיתקבלו מגורמי מקצוע חיצוניים במטרה להגיע לחקר האמת.

תגובת משרד החקלאות: השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות טיפלו במקרה ההרעלה ברעננה במקום וללא דיחוי. מיד עם קבלת הדיווח במשרד, התנהל תחקיר אפידמיולוגי שבו נלקחו דגימות מגוונות – הן מהסוסים והן מהסביבה והמזון שבחווה. המשרד סיפק את תוצאות הדגימה תוך פחות מ־24 שעות, שנחשבים זמן שיא בבדיקות מעבדה. לא רק שהתוצאות סופקו במהירות שיא, הן אף סיפקו תשובות שמדובר בהרעלה, הצביעו על החומר שגרם להרעלה ואף סיפקו מעטפת הדרכה וליווי אודות דרכי הטיפול בסוסים לצוות החווה ולרופאים המטפלים שלה. כל זאת כאמור תוך פחות  מ־24 שעות. 

28/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: יניב מורוזובסקי
Paris