ינון מגל ובן כספית

"הרשו לי לבוז לאלשיך, שקרן ורמאי"

ח"כ טלי גוטליב תקפה את המפכ"ל לשעבר בתגובה לאמירתו על תיקי רה"מ: "שיתבייש לו" • על פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן: "עשה מעשה נבלה"


הבוקר (ד') התייחס המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך בריאיון שהעניק בגל"צ לחקירות ראש הממשלה, וטען כי, לדבריו: "אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר. התקדים שהיה מול עינינו היה של אולמרט". חברת הכנסת טלי גוטליב שוחחה עם ינון מגל וחיים לוינסון, ותקפה אותו נוכח דבריו. 

"בכל הכבוד לאלשיך, שהרשו לי לבוז לו, המעשה שהוא עשה, על דרך החקירה, עולה ממילא לידי הפרת אמונים כי הפרת אמונים זה מעשה מרמה או מעשה הפוגע בציבור, והוא עשה מעשה שפוגע בציבור", טענה. "הוא בטח לא ייתן את הדין על זה כי מי שמחליט מה פוגע או לא זו יועמ"שית שחושבת לדוגמה שפייגלין ישב בכלא וזה בסדר. אבל אהוד ברק, שקורא למרי אזרחי ושימוש בעזרים כאלה ואחרים, כולל יאיר גולן, זה בסדר. יועץ משפטי זה מוסד, הוא מוסד ממוסדות המדינה, וכשהוא עושה איפה ואיפה, לא שיש לי איזה שהם ציפיות מגברת מיארה כי אין לה הבנה בדין הפלילי, אין לה שום ניסון והיא לא מתאימה".

עוד הבהירה: "אתם קולטים שאלשיך, ששיקר אגב את עם ישראל ואמר שהוא מצוי בכל אות בחומר הראיות... רק ששכח שסנגורים בודקים את ההקלטות שומעים את החוקר אומר 'תן לנו את ביבי, תן לנו את ביבי', את זה הוא שכח. מה שעוד אלשיך שכח - אני אזכיר לכם שדינה זילבר, שלא חשודה באהדת נתניהו, שהייתה משנה ליועץ המשפטי לענייני ניגוד עניינים לגבי אירוע כתב האישום, העבירה חוות דעת למבקר המדינה ושם כתבה שגם בהינתן טענה של ניגוד עניינים בין נתניהו לבזק, הרי שנתניהו החזיק ערכי הדרג המקצועי, ולא דבק רבב במעשיו. אז שיתבייש לו אלשיך על זה שגרר את עם ישראל ברדיפה פוליטית כה מכוערת רק כי רצו להחליף שלטון".

"נתניהו, הדבר היחיד שהוא רואה לנגד עיניו זו טובת הציבור"

על עדותו של איש העסקים ארנון מילצ'ן כחלק מתיק 1000, אמרה: "אני רוצה להזכיר לכולם ש'חוק המתנות' לא נמצא בכתב האישום כי הוא מאפשר לעובדי ציבור לקבל מתנות מחברים. אז כמו שאמרו לנו חז"ל 'שונא מתנות יחיה', אבל קבלת מתנה מחבר כש'חוק המתנות' לא חל, אתה יכול להתווכח אבל מה לעשות, זה לא נמצא בכתב האישום. העבירה שמיוחסת לנתניהו בתיק 1000 זו הפרת אמונים ובואו תגידו לי - איך זה שלדאוג לוויזה למילצ'ן, שדאג בין השאר לביטחון מדינת ישראל, זה מעשה של פגיעה באמון הציבור. היסוד העובדתי של הפרת אמונים או מרמה זה מעשה הפוגע באמון הציבור. תעשו לי טובה, כשקוברים מישהו, קוברים מישהו". 

"בעבירת הפרת האמונים חייבים להוכיח פגיעה, מעשה הפוגע בציבור. נתניהו, גם אם תהפוך את כל מעשיו, הדבר היחיד שהוא רואה לנגד עיניו זו טובת הציבור. מי שפגע בציבור זה אלשיך, זה שי ניצן, זאת הגברת ליאת בון ארי, יהודית תירוש, הפרקליטים שבתיק הזה כולם לא העזו לצאת מהשורה למעט רז ניזרי. בכל הכבוד, נתניהו לא עשה כל מעשה שפוגע בציבור", הבהירה.

לבסוף, ינון תהה "מה יהיה איתך, עם ביבי ועם הליכוד? אני חושב שאת צריכה להירגע קצת". ח"כ גוטליב מיד הגיבה: "גם את העצות שלך ינון, שאני מחבבת, לוקחת בעירבון מאוד מגובל, ולמזלי הטוב, נתניהו שהוא מדינאי מצוין, לא רק שהוא לא לוקח את ההתעקשות שלי באופן קשה, הוא גם קרץ לי במליאה. אני חייבת לומר שבראייה רטרו גם צדקתי. אני רוצה לטובת העם ולא לטובת הצוות. עם כל הכבוד לך אני אינני מסכימה איתך לא קצת ולא הרבה מהסיבה הפשוטה שהדבר היחיד שנגד עיניי זה הימין וטובת עם ישראל, לכן כשהצוות טועה אין לי שום כוונה לעמוד מנגד. נתניהו מדינאי מעולה, איש ביטחון מעולה, איש כלכלה מעולה, במערכת המשפט הוא לא צריך לגעת".

עריכה: נויה חסון

28/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טלי גוטליב
טלי גוטליב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris