גיא פלג

"המפכ"ל שגרם את הנזק הגדול ביותר למשטרה"

גיא פלג יצא בחריפות נגד רוני אלשיך: "אף שהוא לא ניהל את החקירה נגד נתניהו, הוא מיצב את עצמו כקצין שמנהל אותה, כ-'אלשיך נגד נתניהו'"


גיא פלג פתח את התוכנית בביקורת נוקבת על המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך, לאחר שאמר בריאיון לגל"צ, באשר לתיקי נתניהו, כי "איש לא היה יכול לנחש שבסופו של דבר ראש הממשלה לא יתפטר ויילחם מתוך המערכת".

פלג סיפר: "יש לי והיו לי ידידים ומכרים במשטרה. כל מי שעבד בצמוד לרוני אלשיך סיפר לי שמדובר על אדם חכם ואמיץ מאוד. בעל יכולת ניתוח חריגה ויוצאת דופן. גם אנשי שב"כ. כולם הסכימו שמדינת ישראל ואזרחי ישראל חווים חוב עצום לאיש הזה. ובכל זאת, ואף על פי כן אני סבור שהמפכ"ל שגרם את הנזק הגדול ביותר למשטרת ישראל הוא רוני אלשיך. כזאת איוולות".

הוא הדגיש: "המפכ"ל הוא בראש ובראשונה הפנים של משטרת ישראל. ואם המפכ"ל, בראייתי, בכסילותו, חוזר וגורם נזקים לארגון ולמערכת האכיפה הוא מפכ"ל כושל עם 10 סימני קריאה. לאורך כל הכהונה שלו, זה היה בחוסר היכולת שלו להודות שטעה, באמירות נחפזות ולא שקולות שלו, שאחר כך לא הסכים להבהיר אותן, ובעיקר בעובדה שכשמשטרת ישראל ניהלה את החקירה הרגישה מכולן, את החקירה כנגד ראש ממשלה מכהן - במקום שהוא יורה לחוקרים, ובעצמו, יצעד צעד אחד אחורה, וישמור על הריחוק המתבקש והמתחייב בין החוקר לנחקר - הוא עשה בדיוק את הפעולה ההפוכה". 

לדברי פלג, "אף שהוא לא ניהל את החקירה נגד נתניהו, אף שהוא לא היה אמור להנחות את החוקרים, אף שהוא לא היה חלק מן הישיבות של צוותי החקירה ומפקדי החקירה עם אנשי הפרקליטות - בכל הזדמנות, ובעיקר בריאיון הבלתי נשכח לאילנה דיין בתוכנית 'עובדה', הוא מיצב את עצמו כקצין שמנהל את החקירה, כ-'אלשיך נגד נתניהו'".

"הוא חזר על אמירה אווילית היום - 'איש לא ניחש שנתניהו לא יתפטר', מה שגרם להתנפלות מוצדקת של פוליטיקאים רבים על משטרת ישראל, כאילו היה לה עניין בהדחתו או בסיום כהונתו של נתניהו. זה אילץ את הפרקליטות מהרגע להרגע להוציא הודעת הבהרה חריגה", סיכם פלג.

28/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רוני אלשיך
רוני אלשיך  |  צילום: פלאש90
Paris