בן כספית ואריה אלדד

אלשיך? "לא מאמין לאיש הזה מהיום הראשון"

עו"ד פיני פישלר, לשעבר קצין חקירות, על דבריו של המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך על ראש הממשלה נתניהו שעוררו סערה: "הוא צריך לשים את עצמו בצד"


המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך אמר בריאיון לגל"צ, באשר לתיקי נתניהו, כי "איש לא היה יכול לנחש שבסופו של דבר ראש הממשלה לא יתפטר ויילחם מתוך המערכת". אריה אלדד ורוני בר־און דנו על כך ב־103fm עם עו"ד פיני פישלר, לשעבר קצין חקירות ביחידה הארצית לחקירות הונאה, אשר הביע את דעתו בנושא.

"דבריו של אלשיך ממש לא הפתיעו אותי. לא הפתיעו ולא הסעירו. התרעתי מהתקופה הראשונה. אדון אלשיך בא בסיפורים שהוא קרא כל מילה. אני לא זוכר מפכ"ל משטרה שקרא כל מילה ואין סיכוי שהוא התקרב לכל מילה. אני אומר רבותיי קפדהו וחשדהו בלשון המעטה", טען פישלר.

לאחר מכן, המשיך להתייחס לדבריו של אלשיך והבהיר: "מה הוא אמר? 'אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר, שהמפלגה לא תגיד שלטובת המדינה הוא צריך להתפטר ומישהו אחר יכנס לשלטון'. ממתי מפכ"ל משטרה חוקר או מביע דעתו באשר לכוונותיו של חשוד לנהל או לא לנהל, או בעיקר לשים את המפתחות כדי שמישהו אחר יחליף אותו", אמר ופנה לאריה אלדד: "אתה כמשפטן צריך לשאול את אלשיך 'איפה כבודו למד דמוקרטיה?'

"מהיום הראשון אני לא מאמין לאיש הזה"

בהמשך, טען עו"ד פישלר: "הוא חי ונושם ובועט במקום בו מוגש כתב אישום ורץ להתראיין אצל אילנה דיין. הוא צריך לשים את עצמו בצד. הוא לא יכול גם להיות חוקר ביד ימין וגם לשבת אצל אילנה דיין ובמקומות אחרים".

לטענה כי אולי גם אלשיך חושב מידי פעם שהוא צריך להגיח לסדר היום, השיב פישלר בנחרצות: "סייג לשתיקה חכמה. אין דבר כזה שמפכ"ל קורא ארבעה תיקים, ואם אתה קורא, אז לא ניהלת את המשטרה - מהיום הראשון אני לא מאמין לאיש הזה. אני אומר לך מכל הפרשות שחשפתי, אמרתי לכם 'תזהרו מהאיש הזה'".

לדבריו, "האיש הזה עמד ב־2016 בטקס ושם אמר את המשפט 'יאח"ה יכולה להפיל ממשלות'. אתה מכיר סגן ראש שב"כ שמפטפט כל כך הרבה? אני יודע שבשב"כ עושים קורסים ולומדים לשתוק".

"חבל שזה על חשבוננו", סיכם.

עריכה: שי איידלר

28/06/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רוני אלשיך
רוני אלשיך  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris